header

آبشار وزنه سر طارم

توضیحات

وزنه سر کجاست
روستای وزنه سر در 17 کیلومتری شهر آببار از دیدنی های شهر طارم است که یکی از دیدنی های طارم است. این دهکده زیبایی است که به دلیل آبشارهای کوتاه و طولانی بسیاری که دارد به سرزمین آبشارها معروف است. اگر ازمسیرطهم به طارم به این روستا بروید ، پنج کیلومتر پس از عبور از درام ، به تابلوی روستای وزنه می رسید. در چند کیلومتری جاده ، روستای وزنه سر با طبیعت زیبا و دلپذیر خود در میان درختان انبوه و پیچ و خم کوه ها ظاهر می شود. در این روستا باغ هایی با درختانی متنوعی مانند گردو ، فندق ، زیتون ، تمشک ، زالزالک و ... وجود دارد که یک رود پر آب از آن عبور می کند.

این جاذبه نزدیک را از دست ندهید: آبشار سرخه میشه

آبشار وزنه سر 

آبشار وزنه سر که یکی از جاذبه های طبیعی طارم می باشد، از اتصال دو رودخانه پرآب دیگر حاصل می شود در مسیر عبور خود از بلندای کوهها و صخره ها آبشارهای متعددی را به وجود می آورد. در میان چند آبشار این روستای زیبا سه آبشار پرآب تر و بلندتر از بقیه آبشارها بوده و به آبشارهای کوثر شهره است. در فاصله 1.5 کیلومتری روستا اولین آبشار با نام کوثر 1 قرار دارد که بلندتر از دو آبشار دیگر است. این آبشار بسیار زیبا از بلندای کوه پایین آمده و در میان انبوه درختان حوضچه ای را در پایین دست آبشار ایجاد می کند. این آبشار بسیار زیبا در نزدیکی امامزاده احمد(ع) قرار دارد. برخی معتقدند که این آبشار در گویش بومیان منطقه وزن نامیده می شده و روستا بر فراز این آبشار قرار می گرفته است و به همین دلیل وزنه سر نامیده می شد. 

این جاذبه نزدیک را از دست ندهید: روستای شیلاندر زنجان

آبشار دوم که با عبور از مسیری سرسبز و با انبوه درختان در میان جنگلی زیبا پدیدار می شود چند کیلومتری با آبشار اول فاصله دارد. آبشار دوم نیز با فرود از بلندای صخره ها مناظر بی بدیلی را خلق می کند. چند کیلومتر آنطرف تر آبشار کوثر 3 قرار گرفته و کوتاه تر از بقیه آبشارهاست. علاوه بر این سه آبشار چندین آبشار کوتاه و بلند دیگر نیز در اطراف روستا قرار دارد که بسیار دیدنی است. رودخانه وزنه سر در نهایت از روستا عبور می کند و به رودخانه ای بلندتر می پیوندد. این روستا علاوه بر آبشارهای زیبا مناظر طبیعی بی بدیلی دارد که بسیار چشم نواز است.

آبشار وزنه سر 

گردشگری 724: ما خوشحال خواهیم شد اگر شما تجربه خود را از سفر به این جاذبه دیدنی و جذاب در قسمت نظرات با ما در میان بگذارید.

سفر خوبی را برای شما آرزومندیم

گردشگری ۷۲۴ همراه شماست

با نصب اپلیکیشن گردشگری ۷۲۴ با جاذبه ها و اقامتگاه های کشور آشنا شوید و از سفر خود لذت ببرید

موقعیت نزدیکترین جاذبه های زنجان روی نقشه

نظرات

نظر شما در مورد این جاذبه ؟