header

آبشار وزنه سر طارم

توضیحات

وزنه سر کجاست

روستای وزنه سر در 17 کیلومتری شهر آببر از توابع شهرستان سرسبز طارم که از جاهای دیدنی طارم محسوب می شود ، روستای زیبایی قرار دارد که به سبب داشتن آبشارهای متعدد کوتاه و بلندش در میان طبیعت گردان به سرزمین آبشارها معروف شده است. اگر از جاده تهم به طارم عازم این روستا شوید پنج کیلومتر پس از پشت سر گذاشتن درام به تابلوی روستای وزنه سر می رسید. چند کیلومتر دورتر از جاده روستای زیبای وزنه سر با طبیعتی استثنایی و سرسبز در میان انبوه درختان و پیچ و خم کوه ها نمایان می شود. در این روستا باغات متعدد با درختانی همچون گردو، فندق، زیتون، تمشک، زالزالک و .... دارد و رودخانه ای پر آب از میانه آن عبور میکند.

این جاذبه نزدیک را از دست ندهید: آبشار سرخه میشه

آبشار وزنه سر 

آبشار وزنه سر که یکی از جاذبه های طبیعی طارم می باشد، از اتصال دو رودخانه پرآب دیگر حاصل می شود در مسیر عبور خود از بلندای کوهها و صخره ها آبشارهای متعددی را به وجود می آورد. در میان چند آبشار این روستای زیبا سه آبشار پرآب تر و بلندتر از بقیه آبشارها بوده و به آبشارهای کوثر شهره است. در فاصله 1.5 کیلومتری روستا اولین آبشار با نام کوثر 1 قرار دارد که بلندتر از دو آبشار دیگر است. این آبشار بسیار زیبا از بلندای کوه پایین آمده و در میان انبوه درختان حوضچه ای را در پایین دست آبشار ایجاد می کند. این آبشار بسیار زیبا در نزدیکی امامزاده احمد(ع) قرار دارد. برخی معتقدند که این آبشار در گویش بومیان منطقه وزن نامیده می شده و روستا بر فراز این آبشار قرار می گرفته است و به همین دلیل وزنه سر نامیده می شد. 

این جاذبه نزدیک را از دست ندهید: روستای شیلاندر زنجان

آبشار دوم که با عبور از مسیری سرسبز و با انبوه درختان در میان جنگلی زیبا پدیدار می شود چند کیلومتری با آبشار اول فاصله دارد. آبشار دوم نیز با فرود از بلندای صخره ها مناظر بی بدیلی را خلق می کند. چند کیلومتر آنطرف تر آبشار کوثر 3 قرار گرفته و کوتاه تر از بقیه آبشارهاست. علاوه بر این سه آبشار چندین آبشار کوتاه و بلند دیگر نیز در اطراف روستا قرار دارد که بسیار دیدنی است. رودخانه وزنه سر در نهایت از روستا عبور می کند و به رودخانه ای بلندتر می پیوندد. این روستا علاوه بر آبشارهای زیبا مناظر طبیعی بی بدیلی دارد که بسیار چشم نواز است.

آبشار وزنه سر طارم

سفر خوبی را برای شما آرزومندیم

گردشگری ۷۲۴ همراه شماست

با نصب اپلیکیشن گردشگری ۷۲۴ با جاذبه ها و اقامتگاه های کشور آشنا شوید و از سفر خود لذت ببرید

موقعیت نزدیکترین جاذبه های زنجان روی نقشه

نظرات

نظر شما در مورد این جاذبه ؟