نره گر نام یکی از زیباترین آبشارهای استان اردبیل است که در شهرستان خلخال این استان واقع شده است.

این جاذبه نزدیک را از دست ندهید : منطقه ییلاقی دشت النزه ماسال

روستا اسبو

آبشار نره گر در فاصله  37 کیلومتری شهر خلخال و در نزدیکی روستایی با نام اسبو واقع شده است. برای دسترسی به این آبشار باید ابتدا از مسیر جاده خلخال به سمت شاهرود با گذر از پیچ و خم های راه خود را به روستای اسبو برسانید. در میان روستا نهر آبی خروشان قرار دارد که رودخانه اسبو نامیده می شود و راهنمای رسیدن به آبشار است. با دنبال کردن مسیر رودخانه به صورت معکوس مسیر سربالایی و نسبتا شیب دار را پیموده و با طی مسافت دو کیلومتری پس از پشت سر گذاشتن روستا به آبشار زیبای نره گر خواهید رسید.

از این جاذبه نزدیک دیدن بفرمایید : کوه آق داغ اردبیل

آبشار زیبای این روستا با چشم اندازی بسیار چشم نواز از چندین چشمه در بلندای صخره ها سرچشمه می گیرد و از بلندای کوه های اطراف خود را در چندین مرحله به زمین می رساند. این آبشار زیبا علاوه بر آب چشمه ها از ذوب شدن برف های موجود بر فراز قله های اطراف روستا نیز تغذیه می شود و به همین دلیل در فصول بهار و تا اوایل تابستان بسیار پرآب تر و چشم نوازتر است. آب آبشار در قالب رودخانه خروشان اسبو روستا را در نوردیده و  در نهایت به رودخانه مشهور شاهرود می پیوندد. مسیر منتهی به آبشار اگرچه اندکی صعب العبور است اما یکی از زیباترین جلوه های طبیعت را به نمایش می گذارد. دره های سرسبز و انبوه گل ها و گیاهان  در مصاف با سنگ های ریز و درشت مسیر منتهی به آبشار را فراگفته و چشم انداز بسیار زیبا و چشم­نوازی را بوجود آورده اند.

علاوه بر دشت ها و پوشش گیاهی غنی اطراف رودخانه تا مسیر آبشار انبوه باغات روستاییان نیز منظره حیرت انگیزی را بوجود آورده است. بیشتر درختان این باغات را درختان زیبای گردو تشکیل می دهند که خود یکی از دلایل حضور  گردشگران و طبیعت دوستان در این منطقه است. رودخانه درست از میان باغات روستاییان عبور کرده و زمین ها و باغات را آبیاری می کند. روستای زیبای اسبو با کفی سنگ فرش و رودخانه ای جاری در ان به همراه باغات سرسبز و آبشار ز یبای نره گر یکی از زیباترین روستاهای شهرستان خلخال است که حتما باید سری به آن بزنید. بهترین فصل برای بازدید از این آبشار با توجه به طبیعت زیبا و سرسبز اطراف آن اواسط فصل بهار است چرا که روستا را در زیباترین حالت ممکن خواهید یافت.

سفر خوبی را برای شما آرزومندیم