دشت النزه یا ییلاق شاندرمن کجاست؟

زندگی در شلوغی دنیای امروزی با گرفتاری ها و مشکلات فراوان آن، این نیاز را می طلبد که پس از چند روز کاری با پناه بردن گاه و بی گاه به مکانی متفاوت و به دور از مشغله های زیاد زندگی، بدنبال کسب آرامش و تجدید قوا باشید.

همانطور که می دانید شمال ایران پوشیده از ییلاقات وصف نشدنی است که میتوان گفت تجربه ی زندگی در تکه ای از بهشت را برای ما فراهم می آورد اینبار قصد داریم با هم به سمت ییلاقی دیگر قدم برداریم و خنکای آرامش بخش آن را در گرمای سال وصف کنیم.

یکی دیگر از ییلاقات معروف استان گیلان و از جمله روستاهای اطراف ماسال، منطقه ییلاقی دشت النزه ماسال می باشد که از جمله جاهای دیدنی ماسال به شمار می رود.​​

منطقه ییلاقی دشت النزه ماسال - النزه گالری

معرفی منطقه ییلاقی دشت النزه:wink

اگر بخواهیم لحظه ای این دشت را توصیف کنیم می توانیم بگوییم : دشت بسیار پهناور و سرسبز و بکری است که به دلیل وجود کوه هایش که پر از درختان جنگلی است با منظره های زیبا چشم شما را می نوازد. به همین دلیل است که این قطب گردشگری از بهترین جاذبه های طبیعی ماسال محسوب می شود و هر ساله گردشگران زیادی را به خود فرا می خواند.

آب و هوای ماسال و شاندرمن

نسیم خنکی که در گرمای سال صورت شما را نوازش می کند انگیزه ی لذت بخشیست که شما را به دیدن این ییلاق تشویق می نماید.

آب هوای ییلاق خنک و معتدل است البته بهترین فصل برای تجربه اش تابستان است و خانه های چوبی قشنگی که در آن وجود دارد دیدنیست... 

امکان اجاره این خانه های چوبی هم برای گردشگران وجود دارد.

منطقه ییلاقی دشت النزه ماسال - هواشناسی ماسال و شاندرمن - النزه گالری

مسیر رفتن به دشت النزه

 پس از میدان شهدای شاندرمن به سمت چپ حرکت کنید تا به جاده شاندرمن - النزه وارد شوید بعد از ورود به این جاده به ترتیب از روستاهای : سنفیه , چای خاله , سبل خوار , برزف , بوستون گاه , استه سر , چپرود , معاف , گسکیجان , اولم و بیتم عبور کنید تا نهایتا به دشت زیبای النزه برسید.

جاذبه مذهبی ییلاق:

دشت النزه علاوه بر جاذبه های طبیعی زیبایش به  دلیل وجود بقعه امامزاده ابراهیم حس و حال مذهبی را هم برای شما به ارمغان می آورد و از جمله دیدنی ترین اماکن مذهبی ماسال به شمار می ورد.

اگر پنج دقیقه پیاده روی در دشت را تجربه کنید به بقعه خواهید رسید که البته به همین جا ختم نمی شود نکته ی جالبی که وجود دارد این است که در کنار این بقعه یک درخت کهنسال قامت خود را به تصویر می کشد این درخت حدود 200 سال قدمت دارد و همین امر موجب شده است که مردمان آن منطقه بر این باور باشند که میتواند برایشان مشکل گشا باشد پس پارچه های سبز , نخ و شمشاد را از آن آویزان می کنند بلکه حاجتشان روا شود.

منطقه ییلاقی دشت النزه ماسال - هواشناسی شاندرمن گیلان - النزه گالری

چشمه و آبشار منطقه ییلاقی دشت النزه ماسال:

علاوه بر این درخت حیرت انگیز در اطراف بقعه هم زیبایی هایی بکری همچون چشمه ای با صفا و بزرگ وجود دارد در کنار این چشمه نیز درختان میوه بسیار وسوسه انگیز شما را به سمت خود می کشند.

کمی دور تر و با فاصله آبشار واشیاره قرار دارد که البته راه رسیدن به آن ساده نیست و باید با افراد راه بلد این مسیر را طی کنید.

دشت النزه چندین و چند کوه بلند دارد که مرتفع ترین آن را شعله نامیده اند...

 

به امید آنکه روزی ایران گردیمان را کامل کنیم که ایران ما پر از زیبایی های بی نظیر است .laugh

منتظر دیدگاه های شما عزیزان هستیم...