plane car building loader animation

جاهای تاریخی طبس

divider image
خراسان جنوبی، شهرستان طبس، خیابان باغ گلشن، میدان مرکز شهر، باغ گلشن طبس

باغ گلشن باغی در شهرستان طبس که با مساحت هشت هکتاری متعلق به دوره زندیه - قاجاریه است و از همین رو یکی از مهم ترین باغ های ایرانی است.

سرویس بهداشتی : دارد
خراسان جنوبی - 27 کیلومتری شهرستان طبس - ۵ کیلومتری روستای توریستی خرو در مسیر چشمه آبگرم حمام مرتضی‌علی، طاق (سد) شاه عباسی

طاق شاه عباسی از جاذبه هاي ديدني طبس که از آن به عنوان قدیمی‌ترین و بزرگ‌ترین سد قوسی جهان ياد مي شود در بالاتر از چشمه آبگرم مرتضي علي واقع شده است.

خراسان جنوبی - شهرستان طبس - 30 کیلومتر بعد از کاروانسرای کلمرد - روستای رباط خان

کاروانسرای خان  یکی از جاذبه های تاریخی و با معماری منحصر به فرد و زیبا در شهرستان طبس در روستای رباط خان طبس قرار گرفته است این روستا در مسیر جاده قدیم طبس به یزد واقع شده است.

خراسان جنوبی - شهرستان طبس - میدان امام (ره) - میدان واعظ طبسی – خیابان واعظ - ارگ طبس

ارگ طبس یا کهن دژ واقع در شهرکویری و کهن طبس میباشد. این ارگ از نظر تاریخی بودن خود بسیار حایز اهمیت است چه بسا نام ناصر خسرو مدتی را در این ارگ گذرانده است.

خراسان جنوبی - شهرستان طبس - ۱۵ کیلومتری از حاشیه جاده شهر عشق آباد

غار جهنم یکی از غار های آهکی  شهرستان طبس ویکی از جاذبه های طبیعی شهر عشق آباد است.اين غار مانند نام خود به صورت جهنم نیست بلکه بسیار دیدنی و با شکوه است.

خراسان جنوبی، شهرستان طبس، فاصله 20 کیلومتری جاده دیهوک طبس، روستای کریت

روستای کریت طبس، روستایی عجیب و با تاریخی چند صد ساله و آب فراوان نخلستان های گسترده در دل طبیعت بکر روستا، در فاصله 20 کيلومتري طبس قرار دارد.

استان خراسان جنوبی، شهرستان طبس، بخش دیهوک، جاده راور به دیهوک، نزدیک روستای نایبند، روستای چهل پایه

کاروانسرای چهل پایه از جمله میراث باارزش گذشته است که در قدیم به دلیل طولانی بودن مسافت بین راه ها مکان هایی با عنوان کاروانسرا در میان راه ساخته می شد تا محلی برای استراحت مسافران باشد.

استان خراسان جنوبی، شهرستان طبس، فاصله 100 کیلومتری شمال غرب طبس، روستای پیرحاجات

روستای پیرحاجات طبس که از روستاهای بکر شهرستان طبس می باشد، در دامنه کوهی به نام روضه واقع شده است و با دیدنی های تفریحی زیارتی خود، گزینه ای ایده آل برای گردشگران می باشد.