پارک ها از مکان های مهمی در هر شهر به شمار می روند که هم بر زیبایی محیط اطراف تاثیر می گذارد و هم تفرجگاه مناسبی برای تمامی سنین هستند .  از ویژگی های دیگر پارک ها درختان سرسبز هستند که صحنه های چشم نوازی را به وجود می آورد و رنگ های متفاوتی را در هر فصل به نمایش می گذارند و گاها شاخه های این درختان لانه پرندگان کوچکی می شود که با آواز خود فضای دلنشینی را پدید می آورند . از پارک های جذابی که می توان به آن اشاره کرد پارک ملت تهران است این پارک که در منطقه سه شهرداری در خیابان ولی عصر در کنار بزرگراه نیایش قرار دارد یکی از وسیع ترین پارک های تهران به شمار می رود که گردشگران بسیاری را به خود جذب می کند.

بوستان ملت

امکانات پارک ملت تهران

پارک ملت که در سال 1353 به بهره برداری رسید مساحت حدود 34 هکتار را به خود اختصاص داده است آنچه این پارک را از سایر پارک های استان تهران متمایز می کند طراحی آن به سبک پارک های انگلیسی است که جلوه بی نظیری را به شهر داده است همچنین این پارک از درختان کهن سال و خرمی برخوردار است که به 120 گونه می رسد و شامل درختان زینتی و درختان میوه می شود و وجود درختان فراوان هوای لطیف و خنکی را به وجود آورده است که صبح هنگام افراد زیادی برای ورزش به این پارک می آیند. پارک ملت که از ورودی زیبایی برخوردار است با گل های بهاری تزئین شده است و سطح صاف آن شرایطی مناسبی را برای علاقه مندان فراهم کرده است تا بتوانند از اسکیت بازی لذت ببرند.  پارک ملت از بخش های متفاوتی همچون پردیس گالری ملت، مجسمه مفاخر ایران، مجسمه مادر، دریاچه مصنوعی ، باغ وحش، مجسمه های دوستی و سینما چهار بعدی برخوردار است همچنین برای کودکان فضاهایی در نظر گرفته شده است تا پدر و مادرها بتوانند لحظات خوشی را برای دلبندانشان رقم بزنند. پارک ملت دارای  امکانات ورزشی کاملی نیز هست که می توان به فوتبال دستی، تنیس روی میز، زمین بدمینتون و والیبال و میز شطرنج اشاره کرد.

زمان بازدید از پارک ملت تهران

پارک ملت در تمامی فصول سال مملو از زیبایی طبیعی است و برای کسانی که در زمان برای بازدید به این پارک می آیند امکان شکم گردی را از طریق کافی شاپ ، فست فود و دکه های تنقلات فراهم کرده است. این پارک از مسیر دسترسی راحتی برخوردار است و علاقه مندان می توانند از طریق اتوبوس های بی ار تی و تاکسی ها در هر جای شهر برای رفتن به پارک استفاده کنند. پارک ملت که دهه ها در این نقطه شهر قرار دارد یکی از پارک های قدیمی تهران به شمار می رود که سال ها در این نقطه از شهر محلی برای سرگرمی و رفع دلتنگی مردم این استان بوده است بنابر این باید در حفظ و نگه داری آن دقت لازم را به عمل آورد.