header

کاروانسرای پیچ بن، اقامتی در الموت استثنایی

توضیحات

 

اگر اهل ماجراجویی و داستان­های هیجان­ انگیز باشید، حتما نام الموت و قلعه سحرآمیزش را شنیده ­اید. الموت با طبیعتی استثنایی و چشم ­نواز در مرز بین قزوین و مازندران قرار گرفته و ارتفاعات بلند و سرد قزوین را به دشت­های یکپارچه سرسبز و جنگل­های هیرکانی مازندران پیوند می­ دهد.

شاهراهی که در طول تاریخ همیشه مورد توجه بوده اما حالا بیشتر مورد علاقه طبیعت ­گردانی است که دل به کوه­های بی­نهایت زیبای منطقه الموت می­ سپارند. این­بار اما از زیبایی­ های الموت و قلعه سحرانگیزش گذشته و خودمان را به کاروانسرایی می­رسانیم که در بلندترین منطقه الموت و در ارتفاع 3120 متری از سطح دریا و در فاصله 130 کیلومتری از قزوین، روزگاری محل عبور و مرور مسافرین قزوین به سمت تنکابن بوده ­است.

کاروانسرایی متعلق به عصر قاجار که تا سال 1344 همواره مورد استفاده بوده ­است اما با تاسیس جاده جدید الموت به قزوین دیگر این مسیر به کلی کنار گذاشت ه­شد و کاروانسرا کاملا از رونق افتاد. کاروانسرایی از جنس سنگ و ساروج که شامل چند اتاق، یک حیاط وسیع و یک اصطبل بزرگ بود و مکانی ساده بدون هیچ تزییناتی صرفا برای اقامت موقت مسافرین ساخته شده­ بود.

کاروانسرا که حالا کاملا بازسازی شده درست به شکل و شمایل روزهای اولش برگشته و قرار است تبدیل به مهمانسرایی برای پذیرایی طبیعت ­گردانی باشد که از این مسیر عبور می­ کنند.

گردشگری ۷۲۴ همراه شماست

با نصب اپلیکیشن گردشگری ۷۲۴ با جاذبه ها و اقامتگاه های کشور آشنا شوید و از سفر خود لذت ببرید

موقعیت نزدیکترین جاذبه های قزوین روی نقشه

نظرات

نظر شما در مورد این جاذبه ؟