یکی از بهترین مقاصد گردشگری و جاهای دیدنی تهران برای بسیاری از گردشگران  کاخ موزه سعد آباد است. موزه ملت یکی از بزرگترین موزه های موجود در مجموعه سعد آباد تهران است. این موزه زیبا و جذاب دارای آثار گرانبهای تاریخی و هنری است. قدمت ساخت بنای این موزه با سال 1315 هجری شمسی بر می گردد. این موزه با داشتن مساحتی در حدود 220 متر مربع یکی از وسیع ترین موزه های شهر تهران است.

معماری بیرونی ساختمان متناسب با سبک ایرانی رومی و به رنگ سفید طراحی شده است. طراحی داخلی ساختمان نیز سرشار از گچ بری های ظریف و زیبای اساتید آن دوره است. سنگ های مرمر مختلفی برای جلوه دادن به فضای داخلی ساختمان استفاده شده است. پرده های نقاشی بسیار بزرگ و زیبایی از داستان ها و حماسه های شاهنامه در سرتاسر ساختمان قرار گرفته است. از جمله دیگر آثار گرانبهای این موزه چینی های ساخت کشور فرانسه است که در گنجه های تالار نگهداری می شود.

از جمله دیگر آثار گرانبهای این موزه فرش های نفیس ایرانی است که در سایز های بزرگ طراحی شده اند. پوشش دیوار های این موزه از پارچه های ابریشم و اطلس است و در کنار آن لوستر های با کیفیت اروپایی برای روشنایی در این ساختمان استفاده می شود. تالار های تشریفاتی بزرگ موجود در این موزه به سبک معماری فرانسوی ساخته شده اند و از جمله مجلل ترین تالار های این مجموعه هستند.