header

چشمه گلابی

توضیحات

چشمه گلابی یکی از چشمه های پرآب استان فارس است که در شهرستان داراب و در 17 کیلومتری شهر داراب قرار گرفته است. اگر مسیر جاده قدیم داراب به شیراز را پیش رو بگیرید در کیلومتر 17 این جاده به چشمه گلابی خواهید رسید. این نام گذاری جالب چشمه هم ناشی از شباهت ظاهری چشمه به میوه گلابی است. آب اسن چشمه از ارتفاعات مجاور تامین می شود. باراش باران و برف و نفوذ آب های جاری در قلب کوهستان در نهایت به شکل یک چشمه متبلور می شود. چشمه گلابی تنها چشمه موجود در منطقه فسارود نیست اما بدون شک یکی از پرآب ترین چشمه های منطقه است که دارای سه خروجی آب شیرین و زلال است.

با وجود یک کوه نمکی در نزدیکی این چشمه آب چشمه گلابی کاملا قابل شرب بوده و برای آبیاری باغات و مزارع نیز مورد استفاده قرار می گیرد. این چشمه از منابع مهم تامین آب منطقه نیز به شمار می رود. اطراف چشمه گاکلا سرسبز بوده و انبوه درختان و گیاهان علفی دور تا دور چشمه را فرا گرفته اند که چشم انداز بسیار زیبایی را ایجاد کرده است. چشمه گلابی یکی از اصلی ترین تفرجگاه های شهرستان داراب است و همه روزه به خصوص در فصول گرم سال پذیرای خیل گردشگران و مسافرین است. آب و هوای کوهستانی و خنک منطقه و پوشش سرسبز آن سبب شده تا این منطقه به یکی از جذاب ترین مقاصد طبیعت گردی منطقه تبدیل شود.

این جاذبه نزدیک را از دست ندهید: تنگه رغز

اگر در فصل تابستان و البته در اوایل بهار به این چشمه مراجعه کنید افراد بسیاری را خواهید دید که در حال شنا کردن و یا شیرجه زدن در آب خنک و دلچسب حوضچه آب ناشی از جوشش چشمه هستند. آب در نهایت پس از جوشش از دل زمین در قالب یک رودخانه جاری شده و در طول مسیر با ایجاد آبشارهایی کوچک و کوتاه چشم انداز دلربایی را به وجود می آورد. در فصل زمستان و اواخر فصل پاییز به علت برودت هوا کمتر مسافری را در اطراف این چشمه زیبا خواهید دید. این چشمه زیبا که از شکاف سنگ ها به زیبایی تمام به بیرون می تراود  در فاصله 240 کیلومتری شهر شیراز و در نزدیکی روستای چشمه گلابی منطقه فسارود قرار گرفته است.

 

گردشگری ۷۲۴ همراه شماست

با نصب اپلیکیشن گردشگری ۷۲۴ با جاذبه ها و اقامتگاه های کشور آشنا شوید و از سفر خود لذت ببرید

موقعیت نزدیکترین جاذبه های فارس روی نقشه

نظرات

نظر شما در مورد این جاذبه ؟