header

چشمه های آب گرم محلات

توضیحات

تاریخچه چشمه های آب گرم محلات

یکی از جاذبه های منحصر به فرد استان مرکزی که در 15کیلومتری شمال شرق محلات و در دامنه کوه های اطراف شهر قراردارد  چشمه های آب گرم محلات است. این چشمه ها که در زمره جاذبه طبیعی قرار دارند از ویژگی های متمایزی برخوردار هستند که در بین مردم بسیارحائز اهمیت است . چشمه های  آب گرم محلات قدمت بسیاری دارند و سال های طولانی مورد استفاده مردم قرار گرفته بودند تا اینکه در سال 1350اقدام به ساخت مجتمع آب درمانی شد که این کار صرفا در جهت رفاه حال مردم و به رسمیت شناختن این چشمه ها بود. از اقداماتی که برای گسترش این مجموعه صورت گرفت تا گردشگران بتوانند در محیطی مملو از آرامش از آن لذت ببرند ساخت بخش های مجزای زنانه و مردانه، استخر، وان،حمام،رستوران و امکانات رفاهی است که سعی برای حفظ بهداشت در توسعه این چشمه ها جزو اولویت ها بود.

 

چشمه های آبگرم،چشمه های ابگرم محلات

 

خواص درمانی چشمه های آب گرم محلات
چشمه های آب گرم محلات از 6 چشمه کوچک و بزرگ به نام های حکیم،دنبه،شفا، رماتیسم،سودا،سلیمانیه تشکیل شده است این چشمه ها که از دل زمین بیرون می آیند عمقی حدود20 هزار متر دارد که گاها گرمای آن ها به 100 درجه می رسد این گرمی زیاد به علت بخار سنگ ها در اعماق پوسته است و پس از اینک به سطح زمین رسیدند دمای آنها به 48 درجه سانتی گراد می رسد اگرچه دمای بسیار بالایی است ولی به علت داشتن ترکیبات کلسیم، سدیم، آمونیاک، آهن، فلوئور برای درمان بیماری هایی از جمله سیاتیک، پادرد، کمر درد،روماتیسم، دردهای عضلانی، بیماری های عصبی،بیماری های پوستی و قارچی کار آمد هستند. این چشمه ها در ترکیبات خود سولفات و کلسیک نیز دارند از این رو به آب های هیپورترمال شناخته شده اند این ترکیبات چشمه های آب گرم محلات را در فهرست بهترین چشمه ها قرار داده است که در درمان بیماری های صفراوی،کلیوی،کبدی، ریوی،دستگاه گوارش و مشکلات استخوانی موثر است  و برخلاف سایر چشمه ها که مملو از بوی گوگرد هستند که برای کسانی که مشکلات تنفسی دارد مضر است این چشمه ها فاقد املاح گوگرد هستند.
این جاذبه که از قطب های مهم توریستی به شمار می رود در تمامی فصول مورد استقبال مردم قرار می گیرد و مسافرانی که قصد ماندن در شهر زیبای محلات را داشته باشند می توانند چند شبی را در هتل ها و مهمانسراهای آب بمانند این اقامتگاه ها مجهز به امکانات لازم چون یخچال،تلویزیون،سرویس،نمازخانه،پارکینگ است و بعضی از آنها دارای استخری هستند که از آب چشمه پر می شوند و این فرصت را به علاقه مندان این چشمه ها می دهد تا بتوانند بیشترین استفاده را از آب های پرخاصیت چشمه ها ببرند.

                                          

              سفر خوبی را برای شما آرزومندیم

گردشگری ۷۲۴ همراه شماست

با نصب اپلیکیشن گردشگری ۷۲۴ با جاذبه ها و اقامتگاه های کشور آشنا شوید و از سفر خود لذت ببرید

موقعیت نزدیکترین جاذبه های مرکزی روی نقشه

نظرات

نظر شما در مورد این جاذبه ؟