header

چشمه آبگرم هفت آباد

توضیحات

یکی از جلوه های زیبای طبیعت در استان آذربایجان غربی چشمه آب گرم هفت آباد است. این چشمه در محدوده شهرستان ارومیه و در 45 کیلومتری شهر ارومیه قرار گرفته است. چشمه در بخش سیلوانه و در مجاورت روستایی قرار دارد که آن نیز هفت آباد نامیده می شود. برای رسیدن به وستای هفت آباد باید مسیر جاده اصلی بند به زیوه را پیش رو بگیرید. قبل از رسیدن به راژان تابلویی قرار دارد که راه فرعی روستای هفت آباد و چند روستای دیگر را نشان می دهد. بر روی این چشمه آب گرم که در میان زمین های کشاورزی یکی از اهالی روستا قرار گرفته و بی وقفه از دل زمین می جوشد استخری ساخته شده است که سبب جمع شدن آب چشمه و میسر شدن شنا در آن می شود.

این جاذبه دیدنی نزدیک را از دست ندهید : دره قاسملو ارومیه کجاست؟

 

چشمه آبگرم هفت آباد

این چشمه آب گرم از سه چشمه مجرا تشکیل شده است. چشمه ها در مجاورت رودخانه مشهور باراندوز چایی قرار گرفته اند که خود جلوه زیبایی را بوجود آورده است. دمای آب چشمه هفت آباد همواره بین 32 تا 34 درجه سانتیگراد است و به عقیده مردم محلی آب آن برای درمان بیماری های استخوانی بسیار مفید است. همین خواص درمانی سبب شده تا همواره و بخصوص در فصول گرم سال گردشگران بسیاری برای استفاده از خواص درمانی چشمه هفت آباد به روستای هفت آباد مراجعه کنند. علاوه بر چشمه های اصلی چشمه های کوچکتر با مقدار آب کمتری نیز در کنار چشمه های بزرگتر به چشم می خورد که در کوشه و کنار رودخانه از دل زمین می جوشند.

این جاذبه دیدنی نزدیک را از دست ندهید : آبشار سوله دوکل ارومیه

برخی از چشمه های کوچک نیز در داخل بستر رودخانه قرار گرفته اند. رسوبات حاصل از جوشش این چشمه معدنی نیز بوضوح دیده می شود که سبب ایجاد اشکال جالبی شده است. این چشمه زیبا در دامنه یک کوه آتشفشانی که حالا سال هاست خاموش است قرار گرفته است و به هنگام خروج آب از دل زمین حباب های گازهای کربن دی اکسید از آن نیز به خوبی هویداست. این چشمه در مجاورت تعداد زیادی گسل اصلی قرار گرفته است که بسیار مکورد توجه زمین شناسان است. مسئولین گردشگری شهر استان آذربایجان غربی طرح هایی را برای توسعه این چشمه آب گرم و همچنین بهبود مسیر دسترسی به این چشمه ارزشمند معدنی را داده اند تا گردشگران بیشتری بتوانند از این نعمت خدادای بهره مند شوند.

گردشگری ۷۲۴ همراه شماست

با نصب اپلیکیشن گردشگری ۷۲۴ با جاذبه ها و اقامتگاه های کشور آشنا شوید و از سفر خود لذت ببرید

موقعیت نزدیکترین جاذبه های آذربایجان غربی روی نقشه

نظرات

نظر شما در مورد این جاذبه ؟

چشمه آبگرم هفت آباد
کاربر مهمان ۱۳۹۹/۰۷/۱۴
خود آبش بد نيست ولي امكانات -٠