header

پیست دربندسر، تفریحی جذاب

توضیحات

یکی از جاذبه های گردشگری مناسب برای فصل زمستان، پیست اسکی دربند سر است. این پیست اسکی زیبا یکی از مجهز ترین و کاملترین پیست های اسکی شهر تهران است که هر ساله در فصل زمستان میزبان تعداد زیادی گردشگر می باشد. شهر تهران دارای پیست های اسکی متعددی است، اما در میان آن ها به دلیل نزدیکی به شهر تهران پیست اسکی دربند سر دارای جایگاهی ویژه است. این پیست اسکی در سال 1357 با نام دیگری فعالیت خود را آغاز کرده است. در سال 1361 این پیست اسکی مجهز شده و به صورت رسمی فعالیت خود را آغاز نموده است.  

مرتفع ترین قسمت این پیست اسکی، دارای ارتفاع 3050 متری از سطح دریا می باشد.  با توجه به تنوع آب و هایی گسترده در این منطقه برای بازدید از منطقه دربند سر حتما لباس گرم همراه خود داشته باشید. با توجه به اینکه بیشتر افراد این منطقه را با پیست اسکی آن می شناسند، همراه داشتن لوازم ورزشی مناسب برای لذت از ورزش اسکی به شما پیشنهاد می شود. بهترین زمان برای بازدید از این پیست اسکی، بازه زمانی بین اواخر دی ماه تا اوایل فرودین ماه می باشد. حتی اگر علاقه ای به ورزش اسکی ندارید بازدید از این جاذبه گردشگری به شما پیشنهاد می شود.

همانطور که گفته شد این پیست اسکی یکی از اولین پیست های اسکی شهر تهران است. از لحاظ امکاناتی این پیست اسکی دارای شرایط بسیار خوبی است. پیست اسکی دربند سر شامل دو دستگاه تله سیژ 4 نفره و یک دستگاه تله سیژ 2 نفره است. در کنار این امکانات این پیست اسکی دارای 3 دستگاه تله اسکی مجهز می باشد و همچنین یک دستگاه تله کابین 12 نفره امکان حمل و نقل راحت تر گردشگران را فراهم می کند. سه دستگاه برف روب برای استفاده از اسکی بازان در این پیست اسکی تعبیه شده است. در کنار این امکانات دو رستوران مجهز در این پیست اسکی وجود دارد.  

گردشگری ۷۲۴ همراه شماست

با نصب اپلیکیشن گردشگری ۷۲۴ با جاذبه ها و اقامتگاه های کشور آشنا شوید و از سفر خود لذت ببرید

موقعیت نزدیکترین جاذبه های تهران روی نقشه

نظرات

نظر شما در مورد این جاذبه ؟