پیست اسکی سیرچ مانند نگینی  است که در دل کویر می درخشد . فاصله این پیست با گرمترین نقطه زمین یعنی گندم بریان که دمای آن گاهی به 70 درجه نیز می رسد تنها یک ساعت است  و این نشان می دهد که کرمان شهر تضاد های طبیعی میباشد.

یکی از ویژگی هایی که این پیست را با سایر پیست های کشور متفاوت کرده است این می باشد که ارتفاع مسیر در بالاترین نقطه به 2 هزار و 700 متر از سطح دریا نیز رسیده است . شیب این جاده به گونه ای نیز می باشد که در برخی نقاط به 20 درجه رسیده یعنی در هر 100 متر ارتفاع از سطح زمین 20 متر اضافه میشود.

پیشنهاد مطالعه: لیست کامل 14 سوغات کرمان به همراه عکس

یکی از بلند ترین کوه های کرمان کوه های سیرچ می باشد که بسیاری از کوهنوردان را به خود جلب می کند .بعد از تونل سیرچ که بلند ترین تونل  سنگی ایران نیز است در قسمت راست تونل به سمت سیرچ پیست سیرچ که در زمستان پوشیده از برف و یخ نیز است وجود دارد و محل تفریح روزهای زمستانی مردم کرمان می باشد.

با اولین بارش برف زمستان در استان کرمان کوه های سیرچ پر از برف می شود و سرمای زیاد هوا و سایه کوه های مقابل بردامنه برفگیر  این کوه ها باعث می شود که مردم کرمان بتوانند نیمی از سال شاهد برف بر روی کوه های شهر خودباشند.

روستای سیرچ نیز زادگاه  هوشنگ مرادی کرمانی خالق قصه های مجید  نیز است و شاید طبیعت زیباو بکر این روستا بوده است که این شاعر را بر سر ذوق آورده و واداربه شعر سرایی کرده است .این روستا علاوه بر جاذبه های ادبی آن دارای جاذبه های طبیعی فراوانی از جمله رودخانه بزرگی که در در میان این روستا قرار دارد ، چشمه های آب گرم سیرچ که دارای خواص درمانی نیز می باشد و سرو کهن  سالی که دارای قدمتی هزار ساله نیز میباشد  است.