اگر 25 کیلومتر از سمت شرق ماهان پیشروی کنیم به یکی از معروف ترین نقاط گردشگری کرمان یعنی  روستای زیبای سه کنج که قدمتی 700 ساله دارد  و در دامنه جنوبی کوه پلوار واقع شده می رسیم. با رسیدن به این روستا می توانیم ریه های خودمان را از هوای پاک و خوش آن  پر کنیم همچنین می توانیم از آبشار زیبایی که در این روستا قرار دارد و ارتفاع آن به ده متر می رسد دیدن کنیم.

گردشگران می توانند در این روستا با دیدن انبوه باغ های سردسیری، درختان کهنسال چنار ،کوچه باغ های پر پیچ و خم سرسبز ، خانه های روستایی زیبا  و رودخانه خروشان سکنج  روز زیبایی را برای خود ثبت کنند .

از دیگر زیبایی های این روستا می توان به دیواره ها و ستیغ های سخت، در ههای پر درخت و قله هایی با بیش از 4000 متر ارتفاع اشاره کرد .وجود این قله ها و دیواره ها کوهنوردان زیادی را به این منطقه جذب کره است که خاطرات تلخ و شیرینی رابه جای گذاشته اند .

وجهه مذهبی این روستا وجود مزار شیخ علی بابا عارف قرن نهم هجری و از پیروان مشهور شاه نعمت الله ولی  می باشد .به اعتقاد بعضی از اهالی این روستا شیخ علی بابا از نوادگان امام موسی بن جعفر(ع) نیز می باشد . 

برای دیدن آبشار و چشمه  سه کنج باید حدودا چهار ساعتی را در دره زیبا و سرسبز سه کنج پیاده روی کنیم تا به این آبشار و چشمه برسیم .آب این آبشار بسیا زلال و شفاف می باشد و از دل قله پلوار از میان سنگ ها به بیرون می ریزد.

زمین های این روستا محل رشد گیاهانی مانند چنار، زرشک،کلماتیس شرقی، کلک، درخت بید، زالزلک و... می باشد.