header

پارک کروکدیل ها

توضیحات

پارک کروکویل قشم در ایران و خاورمیانه به پرورش کروکودیل ها می پردازد. اولین و تنها پارک کروکودیل در خاورمیانه همین پارک موجود در قشم است. حدود 100 کروکودیل در این پارک زندگی می کند. بزرگترین کروکودیل ایران در پارک کروکودیل های قشم نگهداری می شود. گردشگر گرامی شما می توانید در پارک با کروکودیل ها در سن های مختلف عکس یادگاری بگیرید. همچنین فرصت بازدید از پرندگان و پستانداران دیگر نیز برایتان فراهم است.

اگر به دنبال تجربه جدید در جزیره قشم هستید به سمت بزرگراه خلیج فارس تغییر مسیر دهید و سری به پارک کروکودیل بزنید. در ایران از این پارک به عنوان طرحی نوآورانه و کارآفرین یاد می شود. جالب است بدانید افراد سرشناسی از این پارک دیدن کرده اند از جمله سفیر ایتالیا یکی از افرادی است که از پارک کروکودیل ها بازدید کرده است.

سازمان محیط زیست، شیلات و دامپزشکی ایران مجوزهای لازم را به مجموعه پارک کروکودیل ها اعطا کرده اند و تحت قوانین کنوانسیون بین المللی حفظ حیوانات یا سایتیس به فعالیت می پردازد. هدف مجموعه پارکی کروکودیل، حفظ تنوع زیستی حیوانات و گیاهان می باشد. در سال 1385 ایده پرورش کروکودیل توسط خانم روستایی، کارشناس جانور شناسی و ارشد اکوتوریسم مطرح گردید. یک سال بعد به همراه همسر خود به جزیره قشم مهاجرت کرده و شرکت نوآوران پویا کیمیا قشم را به ثبت رساندند.

نهایتا در سال 1387 اولین مجوز تاسیس مزرعه پرورش کروکودیل در کشور صادر شد و در سال 1389 شروع به کار کرد. ابتدا زمینی با مساحت 21 هزار مترمربع و اعتبار 4 میلیارد ریال به کار اختصاص یافت. 8 سر کروکودیل بالغ نیز از کشورهای جنوب شرق آسیا به ایران منتقل شد و در نهایت سال 1390، پارک کروکودیل با 20 کروکودیل به عنوان یک جاذبه گردشگری در قشم راه اندازی شد. در حال حاضر یکی از دیدنی های منحصر به فرد جزیره قشم، پارک کروکودیل ها می باشد.

گردشگری ۷۲۴ همراه شماست

با نصب اپلیکیشن گردشگری ۷۲۴ با جاذبه ها و اقامتگاه های کشور آشنا شوید و از سفر خود لذت ببرید

موقعیت نزدیکترین جاذبه های هرمزگان روی نقشه

نظرات

نظر شما در مورد این جاذبه ؟