header

پارک ملی دریایی دیر-نخیلو، بهشت پرندگان و زیباترین پارک پرندگان در خاورمیانه

توضیحات

پارک ملی دریایی دیر-نخیلو یکی از مناطق حفاظت شده استان بوشهر است که به بهشت پرندگان شهرت یافته است. مساحت این منطقه بکر و زیبای حفاظت شده حدود 34 هزار هکتار است. بهشت پرندگان که از مناطق مهم زیست و تولید مثل پرندگان است، زیستگاه گونه های متنوعی از پرندگان نیز می باشد. پارک ملی دریایی دیر-نخیلو از مهم ترین جزایر چهارگانه حفاظت شده است که محل تولید مثل پرستوهای دریایی نیز می باشد. به گفته کارشناسان، منطقه حفاظت شده پارک ملی دریایی دیر-نخیلو، منحصر به فردترین اکوسیستم دریایی است.

اواخر بهار و اوایل تابستان، زمان تخم گذاری پرندگان در این پارک ملی است. گونه های متنوعی از پرستوهای دریایی مانند کاکلی کوچک، کاکلی بزرگ، پشت تیره و گونه سفید، ابتدای بهار برای تخم گذاری به این منطقه آمده و تا انتهای تابستان که زمان رشد جوجه ها می باشد، در این منطقه سکونت دارند. 

تعداد پرندگانی که در بهشت پرندگان زاد و ولد دارند حدود 100 هزار پرنده تخمین زده شده است. با توجه به وسعت پارک ملی دیر-نخیلو، این منطقه به عنوان یکی از مکان های مهم جوجه آوری پرندگان در خاورمیانه شناخته شده است. پرندگانی از خانواده باکلان، کاکایی، لک لک، غاز، پلیکان، حواصیل، آب چلیک، درنا و بسیاری دیگر از جمله پرندگانی هستند که در این منطقه زیست می کنند.

در پارک ملی دریایی دیر-نخیلو، با شروع فصل گرم سال، لاک پشت های منقار عقابی را مشاهده خواهید کرد که در حال تخم گذاری هستند.

گردشگری ۷۲۴ همراه شماست

با نصب اپلیکیشن گردشگری ۷۲۴ با جاذبه ها و اقامتگاه های کشور آشنا شوید و از سفر خود لذت ببرید

موقعیت نزدیکترین جاذبه های بوشهر روی نقشه

نظرات

نظر شما در مورد این جاذبه ؟