header

پارک جنگلی پردیسان، پارکی با طبیعتی جذاب

توضیحات

یکی از پارک های طبیعی و زیبای اطراف شهر تهران که وابسته به سازمان حفاظت از محیط زیست است، پارک جنگلی پردیسان است. این پارک پهناور در شمال غربی شهر تهران واقع شده است که دارای دو بخش مجزا می باشد که با استفاده از یک پل به یکدیگر متصل شده است. یکی از جاذبه های اصلی این پارک زیبا وجود موزه های متنوع در آن است. موزه تنوع زیستی و موزه آب از جمله موزه هایی است که هرساله تعداد زیادی گردشگر را از سراسر دنیا به خود جذب می کند.

موزه تنوع زیستی شامل حیوانات و حشرات تاکسیدرمی شده متنوعی است که هرساله میزبان تعداد زیادی گردشگر می باشد. ساختمان حفاظت محیط زیست ایران در قسمت جنوبی این پارک جنگلی قرار دارد. با توجه به نزدیکی این پارک جنگلی به بزرگراه های مختلف درون شهری تهران، تعداد زیادی از ساکنین شهر تهران برای طبیعت گردی این پارک جنگلی را انتخاب می کنند. در سال 1396 طی تفاهم نامه ای که بین سازمان حفاظت محیط زیست و شهرداری تهران بسته شد، بهره برداری از این پارک به مدت 15 سال به شهرداری تهران سپرده شد.

جاذبه ی دیدنی نزدیک به شما : برج میلاد

قدمت این پارک جنگلی به زمان حکومت پهلوی بر می گردد. طرح اولیه این پارک توسط یان مک هارگ آمریکایی ایجاد شده است. مدیر و مسئول سازمان حفاظت محیط زیست در آن زمان اسکندر فیروز بوده است که ایده اولیه ساخت این پارک را داده است. در همان ابتدای کار شرکت WMRT آمریکا مسئولیت ساخت این پارک را بر عهده گرفت. در ابتدای ساخت این پارک بسیاری از ژاندارم ها جلوی ساخت این پارک را گرفتند اما به مرور زمان این مخالفت ها کاهش یافت.

گردشگری ۷۲۴ همراه شماست

با نصب اپلیکیشن گردشگری ۷۲۴ با جاذبه ها و اقامتگاه های کشور آشنا شوید و از سفر خود لذت ببرید

موقعیت نزدیکترین جاذبه های تهران روی نقشه

نظرات

نظر شما در مورد این جاذبه ؟