header

پارک تخم مرغی ارومیه

فاصله از مرکز استان 8.1 ک.م فاصله از شهرستان ارومیه 11.3 ک.م فاصله از شهر ارومیه 11.3 ک.م

آدرس

(آذربایجان غربی - ارومیه - ارومیه)


استان آذربایجان غربی، ارومیه، خیابان ایثار، فلکه استقلال

شهر بزرگ و زیبای ارومیه تفرجگاه های متعددی دارد. یکی از این تفرجگاه ها پارک تخم مرغی ارومیه است. این پارک که در شهرک ایثار این شهر قرار گرفته است به شکل  یک تخم مرغ است و به همین دلیل به پارک تخم مرغی شهره است. به دلیل مجاورت پارک با شهرک ایثار این پارک با نام پارک ایثار نیز شناخته می شود. پارک تخم مرغی که در فلکه استقلال این شهر قرار دارد به پارک استقلال نیز شهره است. این پارک به دلیل نزدیکی به بازار بزرگ مهین آباد که به بازارچه اول شمالی شهره و یکی از مراکز خرید پرطرفدار در بین اهالی ارومیه است نیز اغلب اوقات مملو از حضور اهالی ارومیه است. این مرکز خرید در ابتدای خیابان اول شمالی و در جوار خیابان ایثار فرهنگیان قرار گرفته است.

این مرکز خرید وسیع چندین پاساژ را در خود جای داده است که برخی از آن ها در زمره قدیمی ترین پاساژهای شهر قرار می گیرند و اصولا هر نوع کالایی در آن یافت می شود. همین نزدیکی بین پارک و این مرکز خرید باعث رونق هر دو مجموعه شده است. پارک تخم مرغی همچنین به دلیل داشتن یک مرکز بازی مخصوص کودکان که به صورت سرباز نیز است در بین اهالی شهرک های متعدد اطراف این مجموعه تفریحی بسیار محبوب است. فضای سرسبز این پارک نیز پذیرای حضور خانواده های ارومیه ای است که اغلب در ساعات انتهایی روز و یا روزهای آخر هفته برای گذران اوقاتی خوش به این پارک زیبا مراجعه می کنند.

این پارک به دلیل داشتن محیط بازی، سرویس بهداشتی، بوفه و نزدیکی به مراکز خرید یکی از پارک های خوب شهر ارومیه است که مورد استقبال شهروندان این شهر هم قرار گرفته است. یکی از برنامه های شهرداری ارومیه نصب تلویزیون شهری در این پارک است تا رقابت های بین المللی والیبال که قرار است در این شهر برگزار شود از این تلویزیون شهری پخش شده و افراد بیشتری بیننده این برنامه ها باشند. ارومیه به عنوان قطب والیبال کشور شناخته می شود. ارومیه به دلیل داشتن آب و هوای مطبوع و طبیعتی سرسبز و دلنواز و با داشتن آبشارها، دریاچه ها و جاذبه های طبیعی و تاریخی متعدد به بهشت ایران مشهور است.


نویسنده

این جاذبه توسط عینلو ثبت شده است

مشخصات

پارک تخم مرغی ارومیه

امتیاز کاربران به :

پارک تخم مرغی ارومیه

شما هم می‌توانید در مورد این مقاله نظر بدهید.

افزودن نظر جدید
نظرات کاربران (0 نظر)

پرسش و پاسخ :

پرسش خود را مطرح کنید

پرسش ها و پاسخ (پرسش ها 0)