header

پارک ائللرباغی ارومیه

توضیحات

پارک ساحلی ائللرباغی بزرگترین پارک شهر ارومیه در استان آذربایجان غربی است که قریب به 41 هکتار وسعت دارد. این پارک وسیع در ساحا رودخانه معروف شهرچایی قرار گرفته است. برای رسیدن به این پارک باید خودتان را به خیابان والفجر شهر ارومیه برسانید. این پارک زیبا و سرسبز با انبوه درختان کاج و مسیرهای سنگ فرش شده دارای چشم اندازی زیباست و در فصول گرم سال اغلب مکانی برای چادر زدن مسافرین در این شهر است. پارک ائللرباغی آب نمایی بلند و زیبا دارد که شب هنگام جلوه بسیار زیبایی دارد. در درون این پارک یک دریاچه مصنوعی 5 هکتاری تعبیه شده است که یکی از جاذبه های اصلی این پارک ساحلی است.

این جاذبه نزدیک را از دست ندهید : پارک جنگلی ارومیه 

قایق سواری در این دریاچه مصنوعی و مسیر رودخانه شهرچایی یکی از تفریحات رایج  در پارک تفریحی ائللرباغی است. این پارک دارای یک پیست دوچرخه سواری است و به همین دلیل دوچرخه سواری نیز در آن بسیار محبوب است. در این پارک سرسبز می توانید سری به سالن آمفی تئاتر روباز و یا مجموعه بازی کودکان نیز بزنید. گذر مشاهیر و گذر تندرستی از دیگر بخش های این پارک ساحلی است. در روزهای تعطیل و یا به هنگام غروب خانواده های بسیاری را خواهید دید که در آلاچیق ها و یا بر روی سکوهای این پارک ساحلی نشسته و از طبیعت و آب و هوای مطبوع پارک ائللرباغی لذت می برند. تلویزیون شهری و پارکینگ در کنار اتوبان از دیگر امکانات موجود در این مجموعه تفریحی است.

پارکینگ بزرگ این مجموعه یکی از نقاط قوت آن است که استفاده از آن نیز رایگان است. چند بوفه و یک رستوران کوچک نیز در داخل این مجموعه قرار دارد. مسیرهای پیاده روی این پارک نیز در نزد مردم ارومیه بسیار محبوب است. به نظر می رسد شهرداری ارومیه برنامه هایی برای گسترش امکانات تفریحی این پارک بزرگ در نظر دارد که از این برنامه ها می توان به احداث باغ گل ها، باغ پرندگان، پیست اسکی و ساخت یک جزیره مصنوعی اشاره کرد. در سال های اخیر درشکه سواری نیز در این مجموعه و بخصوص در اطراف دریاچه رونق یافته است. در فصل زمستان نیز با بارش اولین برف جمعیت مشتاق زیادی برای برف بازی و ساخت ادم برفی به این پارک وسیع و زیبا مراجعه می کنند.

گردشگری ۷۲۴ همراه شماست

با نصب اپلیکیشن گردشگری ۷۲۴ با جاذبه ها و اقامتگاه های کشور آشنا شوید و از سفر خود لذت ببرید

موقعیت نزدیکترین جاذبه های آذربایجان غربی روی نقشه

نظرات

نظر شما در مورد این جاذبه ؟