header

موزه زیر آب غدیر، اولین موزه زیرآب در ایران

توضیحات

موزه غدیر یا موزه زیرآب قشم اولین موزه در ایران است و رتبه دوم در جهان را دارد. موزه غدیر  در 6 متری  آب های خلیج فارس و در کنار پارک زیتون قشم قرار گرفته است. در این موزه تندیس هایی نصب شده است که هدف از اینکار آشناکردن گردشگران داخلی و خارجی با مشاهیر ایرانی در زمینه های مختلف است. تندیس های ساخته شده نماد شخصیت های بزرگ ایرانی در زمینه های ادب و هنر، سیاسی، پزشکی، ریاضی و دفاع مقدس است. از جمله مشاهیر تندیس پروفسور محمود حسابی، استاد محمدحسین شهریار، زکریا رازی، غلامرضا تختی، میرزامحمدتقی خان امیر کبیر، محمد حسین فهمیده و ابوالقاسم فردوسی هستند.

 

بازدید از موزه زیرآب، رایگان است. اما فقط افرادی قادر به بازدید موزه غدیر هستند که توانایی غواصی در عمق شش متری آب های خلیج فارس را دارا باشند. همچنین باید آشنایی با اصول غواصی و مجهز به تجهیزات مورد نیاز غواصی باشند. از تفریحات بسیار هیجان انگیز دریایی آن هم در سواحل جنوب و جزیره های خلیج فارس، غواصی است. طوریکه افراد بسیاری از غواصی استقبال می کنند و ایده موزه زیرآب می تواند یکی از برنامه های گردشگری برای غواص های علاقه مند باشد.

 

جالب است بدانید تندیس های موزه غدیر از جنس بتن ساخته شده اند طوریکه وزن هر کدام از تندیس ها به هزارو پانصد کیلوگرم می رسد. همچنین هزینه ساخت تندیس مشاهیر ذکر شده به صورت شخصی و با همکاری 4 نفر از جانبازان استان فارس و در مدت 1 ماه ساخته شده اند. نگهداری و نطافت تندیس های موزه غدیر که در زیر آب های سواحل پارک زیتون قرار گرفته، بر عهده  مسئولان باشگاه غواصی پارک زیتون قشم می باشد.  موزه  زیرآب یا موزه غدیر قشم، می تواند مکانی دیدنی برای هر گردشگر غواص باشد.

گردشگری ۷۲۴ همراه شماست

با نصب اپلیکیشن گردشگری ۷۲۴ با جاذبه ها و اقامتگاه های کشور آشنا شوید و از سفر خود لذت ببرید

موقعیت نزدیکترین جاذبه های هرمزگان روی نقشه

نظرات

نظر شما در مورد این جاذبه ؟