header

موزه تاریخ طبیعی قم

فاصله از مرکز استان 4.9 ک.م فاصله از شهرستان قم 3.9 ک.م فاصله از شهر قم 3.9 ک.م

آدرس

(قم - قم - قم)


انتهای خیابان خاکفرح. پارک شهید بنیادی. موزه تاریخ طبیعی

شماره ها

02532602981

02532602982

موزه تاریخ طبیعی برای نشان دادن زیست بوم های جانوری و پوشش گیاهی یک منطقه می باشد. یکی از این موزه های جذاب و دیدنی کشور در شهر قم قرار دارد. موزه تاریخ طبیعی قم با وسعت 550 متر مربع در سال 1381 در پارک شهید بنیادی افتتاح شد و در زمینه ی آموزشی و نمایشگاهی فعالییت دارد. در این موزه بخش های مختلفی برای نمایش انواع موجودات و آشنایی با محل زندگیشان به وسیله نمایش حیوانات خشک شده به همراه نقاشی، صحنه سازی و صخره سازی و نورپردازی راه اندازی شده است.

آنچه از این موجودات به نمایش گذاشته شده است شامل: نمایش پستاندارانی همچون: بز کوهی، پلنگ، کفتار، شغال، روباه و... . آبزیانی مانند: کوسه ماهی، سفره ماهی، بادکنک ماهی، خرچنگ ها، انواع صدف ها و... . همچنین انواع حشرات مثل: عنکبوت ها، راست بالان و خزندگانی مانند انواع مارها، مارمولک، لاک پشت و... می باشد. حتی نمونه هایی از حیوانات ماقبل تاریخ مانند دایناسورها نیز در آن یافت می شود. همچنین در این موزه بخشی برای علاقه مندان به نجوم وجود دارد و آسمان کشور به همراه انواع صور فلکی و انواع سیارات و ستاره ها به نمایش گذاشته شده است.

کانی ها و سنگ های دوره های مختلف زمین شناسی، فسیلها، گیاهان نادر بومی استان قم و نادر کشوری در این موزه گردآوری شده است. همچنین این مکان کتابخانه ای دارد که علاقه مندان می توانند کتاب های زیست محیطی که در آنجا به نمایش گذاشته شده است را خریداری کنند.


نویسنده

این جاذبه توسط حمیده پاسبان ثبت شده است

مشخصات

موزه تاریخ طبیعی قم

مشخصات
اتوبوس
دارد
سرویس بهداشتی
دارد

امتیاز کاربران به :

موزه تاریخ طبیعی قم

شما هم می‌توانید در مورد این مقاله نظر بدهید.

افزودن نظر جدید
نظرات کاربران (0 نظر)

پرسش و پاسخ :

پرسش خود را مطرح کنید

پرسش ها و پاسخ (پرسش ها 0)