منطقه حفاظت شده میان جنگل فسا یکی دیگر از مناطق حفاظت شده استان فارس است که در شمال غربی شهرستان فسا قرار گرفته است. این منطقه حفاظت شده ابتدا در سال 1367 به عنوان یک منطقه شکار ممنوع معرفی شد اما در نهایت در سال 1375 چیزی بالغ بر 57000 هکتار از آن به دلیل ارزش بالای زیست محیطی و وجود گونه های گیاهی و جانوری نادر و ارزشمند به عنوان منطقه حفاظت شده اعلام شد. این منطقه حفاظت شده هم اکنون در 90 کیلومتری جاده شیراز به فسا قرار گرفته است و دارای طبیعتی کاملا کوهستانی و نیمه خشک است. در این منطقه حفاظت شده که در فاصله 15 کیلومتری شهر سروستان قرار گرفته، بخش غربی منطقه به صورت کوهستانی و بخش شرقی آن به صورت تپه ها، تپه ماهورها و دشت های کوچک است.

این منطقه دارای دو رشته کوه اصلی به نام میان جنگل با ارتفاع تقریبی 2790متری و نظرآباد با ارتفاع تقریبی 2850 متری می باشد که به صورت شمالی به جنوبی کشیده شده اند. در انتها رشه کوه بره این دو رشته کوه را در انتها به یکدیگر می رساند و دره زیبای قشقه یا همان لای تاریک در انتها پدیدار می شود. علاوه بر این دره زیبا چشمه های زلالی نیز در این منطقه به چشم می خورد که از میان آن ها می توان به چشمه های بجشک، تزنک، چالبا و قشقه اشاره کرد. از زیباترین چشمه های منطقه می توان به چشمه اهروم اشاره کرد که مسیر دسترسی به آن با درختان پسته وحشی و کیکم به همراه گیاهانی همچون گون به زیبایی آراسته شده است.

 علاوه بر این چند گونه بالغ بر 320 گونه گیاهی دیگر نیز در این منطقه به چشم می خورد که نشان از غنی بودن پوشش گیاهی این منطقه حفاظت شده دارد. ارس، بنه، ارژن، افرا، بادام کوهی، تنگرس، کوما و ابنوس از دیگر درختان و گیاهان موجود در این منطقه است. این منطقه فاقد هر گونه رودخانه دائمی و تالاب است. قوچ، میش، کل، بز، گراز، روباه، بالابان، شاهین، سوسمار، مارمولک، لاک پشت و بحری از جمله جانداران ساکن در این منطقه حفاظت شده است. امامزاده اسماعیل یکی از تفرجگاه های اصلی این منطقه است که دارای امکاناتی همچون پارکینگ و زائرسرا می باشد که در نزد مردمان فسا از جایگاه ویژه ای برخوردار است.