header

مجموعه تفریحی فدک

توضیحات

وجود امکانات رفاهی در یک شهر هم برای مسافران و هم برای اهالی خود منطقه می تواند لحظات خوش و به یاد ماندنی را ایجاد کند ساختن این امکانات در شهر از مزیت هایی مانند نزدیک بودن و دردسترس بودن برخوردار است.برای رفتن به این جاذبه باید راهی استان لرستان در شهر بروجرد شد.مجموعه تفریحی بوستان فدک بزرگترین پارک شهر بروجرد است این بوستان در جنوب غربی بروجرد و روبه رو تپه تفریحی چغا ساخته شده است. اگرچه هنوز بخش هایی از آن در حال ساخت است ولی با این حال از مهم ترین قطب های توریستی به شمار می رود که همه ساله گردشگران بسیاری را به خود جذب می کنداوج بازدید از این مکان در بهار و تابستان است  و از این نظر برای شهر بروجرد بسیار حائز اهمیت است.

از این جاذبه نزدیک هم دیدن کنید : روخانه سیمره

شهر بروجرد از مهم ترین شهرهای لرستان است و در شمال دشت حاصلخیز سیلاخور قرار دارد ودر شمال غربی تا جنوب غربی آن را رشته کوه گرین از قله های کوه زاگرس که به آلپ ایران شهره است در برگرفته است سراب هایی که از این کوه جاری می شود در اقتصاد این شهر تاثیر به سزایی گذاشته است. شهر بروجرد از لحاظ تاریخی و گردشگری از ازرش بالایی برخوردار است و صنایع دستی این شهر در سال 1398توسط سازمان میراث فرهنگی به عنوان شهر ملی ورشو به ثبت رسیده است.

در این بوستان دریاچه ی وجود دارد که بزرگترین دریاچه ی مصنوعی غرب کشور را به خود اختصاص داده است و در کل از سه دریاچه تشکیل شده است که منبع اصلی تامین آب آن رودخانه گل رود است.این دریاچه از محبوبیت زیادی در بین مردم برخوردار است و از این فرصت را در اختیار بازدیدکنند گان قرار داده است تا بتوانند از قایق سواری در آن لذت ببرند. از ویژگی های دیگر این جاذبه ی زیبا باغ پرندگان است که اولین باغ پرنده در استان لرستان است در باغ گونه های متفاوت پرندگان اعم از طوطی،قناری،نادر قرقاول،طاووس،پرندگان شکاری و پرندگان آبزی وجود دارد و حیواناتی  مانند میمون، آهو، سنجاب و اسب از کشورهای مختلفی چون لهستان،اندونزی،بلژیک و هند خریداری شده اند. در این مجموعه مکان هایی جهت تفریح تعبیه شده اند .شهربازی کودکان،پیست دوچرخه سواری،پیست اتومبیل رانی کودکان  از جمله تفریحات مرسوم هستند.
 

گردشگری ۷۲۴ همراه شماست

با نصب اپلیکیشن گردشگری ۷۲۴ با جاذبه ها و اقامتگاه های کشور آشنا شوید و از سفر خود لذت ببرید

موقعیت نزدیکترین جاذبه های لرستان روی نقشه

نظرات

نظر شما در مورد این جاذبه ؟