header

مجتمع آبگرم بستان آباد، چشمه ای در دل کوه سهند

توضیحات

بستان آباد در 2 کیلومتری شهر تبریز و در مسیر تبریز به تهران قرار گرفته است. این شهر بسیار زیبا سال ها قبل اوجان نامیده می شده است اما به دلیل طبیعت بسیار زیبا و سرسبز آن به بستان آباد تغییر نام می دهد. بستان آباد در دامنه کوه زیبای سهند قرار گرفته و کوه معروف حیدر بابای شهریار نیز در این شهر قرار دارد. چشمه های آب گرم بستان آباد از شهرت بسیاری برخوردار است. گویا فرزند فتحعلی شاه که ولیعهد سلسله قاجار نیز بوده است حمامی بر فراز یکی از چشمه های آب گرم بستان آباد برپا می کند و برای استحمام از آن استفاده می کند. از آن زمان تا کنون این چشمه آب گرم که حالا با نام مجتمع آب گرم بستان آباد شناخته می شود همه ساله پذیرای هزاران گردشگری است که خود را به بستان آباد می رسانند.

چشمه های آب گرم بستان آباد در نزدیکی روستای اسک کندی قرار گرفته که شصت کیلومتری با تبریز فاصله دارد. نزدیکی به کوه آتشفشانی سهند و همچنین گسل های بزرگ منطقه سبب پیدایش این چشمه های آب گرم شده است. چشمه گرم بستان آباد کاملا معدنی بوده و آبی گرم، کلروسولفاته و گازدار دارد. درمان انواع بیماری ها همانند ناراحتی های پوستی، ناراحتی های گوارشی، ناتوانی های مربوط به فلج اعضا، آرتریت، بیماری های عضلانی، دردهای استخوانی، یبوست و سوختگی در کنار درمان مشکلات روحی همانند ناتوانی در خواب، افسردگی و سایر اختلالات روحی سبب شده تا همه ساله به خصوص در تعطیلات سالیانه حجم زیادی از گردشگان برای استفاده از این خواص درمانی به مجتمع آب درمانی بستان آباد مراجعه نمایند.

آب این چشمه های معدنی علاوه بر املاح فراوان دارای اندکی خاصیت رادیواکتیو نیز می باشد که در نوع خود بسیار باارزش و قابل توجه است. این چشمه با دارا بودن املاح معدنی فراوان به دلیل آهکی بودن مانع از کف کردن صابون می شود و میانگین دمای آن نیز بین 40 تا 50 درجه سانتیگیراد است. مجتمع آب گرم بستان آباد دارای سانس های همزمان بانوان و آقایان است. در اطراف این مجتمع چند سوئیت اقامتی محدود و چندین آلاچیق برای اقامت مسافرین تعبیه شده است. بستان آباد علاوه بر مجتمع آب گرم دو چشمه آب گرم معروف به نام های گوز سوی و قوتور سوی نیز دارد که هر سه چشمه آب گرم از استقبال بالایی در فصل زمستان برخوردار است.

گردشگری ۷۲۴ همراه شماست

با نصب اپلیکیشن گردشگری ۷۲۴ با جاذبه ها و اقامتگاه های کشور آشنا شوید و از سفر خود لذت ببرید

موقعیت نزدیکترین جاذبه های آذربایجان شرقی روی نقشه

نظرات

نظر شما در مورد این جاذبه ؟