header

لیپار، دلربای صورتی ایران

فاصله از مرکز استان 679.8 ک.م فاصله از شهرستان چابهار 19.3 ک.م فاصله از شهر چابهار 19.3 ک.م

آدرس

(سیستان وبلوچستان - چابهار - چابهار)


تالاب لیپار  در چا بهار  واقع در استان سیستان بلوچستان واقع شده است.

در گذر از جاده ساحلی چابهار به گواتر، حوالی روستای رمین در دل کوه های لیپار، تالاب زیبای لیپار ، دریاچه صورتی رنگ ایران، به مانند گوهری چشم نوازی می کند. 

لیپار یکی از هیجان انگیز ترین و شگفت انگیزترین جاذبه های طبیعت ایران است، رنگ صورتی خود را مدیون حضور موجودات بسیار ریزی است که در آن زندگی می کنند، این صورتی دلربا گاه به قرمز می گراید و همچون عقیق سرخی نمایان می شود. اوج زیبایی آن وقتی است با جذر و مد های خود مناظر زیبا و مهیجی را ایجاد می کند.

با سفر به لیپار از یکی از زیباترین مناطق ایران بهره خواهید برد.گونه های گیاهی متنوع و پرندگان زیبای آن برهیجان سفرتان می افزایند. رویش گونه های بلوط و گزنه در آب منظره ی بی نظیری را می آفریند، که آن را در ایران منحصر به فرد کرده است. پرندگانی همچون چنگر، فلامینگوهای زیبا، حواصیل ها، طاووسکن، باقرقره، تیهو، عقاب دشتی شگفتی لیپار را دوچندان کرده اند. همچنین در این منطقه دشت های پوشیده از پنبه وحشی را می بینیم که به مانند ابری بزرگ دشت های لیپار را سفید پوش کرده اند، مردمان محلی از این پنبه ها برای تهیه تشک استفاده می کنند.

در حوالی لیپار عروس چابهار، تالاب دشتار، با درختان سرسبز و زیبای خود پذیرای دوستداران طبیعت می باشد. دشتار در گویش محلی به معنی دختری است که در مرحله نامزدی به سر می برد.

مسیر رسیدن به تالاب دلربای لیپار:heart

اولین قدم سفر به استان زیبای سیستان و بلوچستان است، در قدم بعدی رفتن به شهر همیشه بهار ایران چابهار در 700 کیلومتری زاهدان است. در 15 کیلومتری چابهار، در گذر از جاده ساحلی چابهار به گواتر، لابه لای سبزه زار ها به روستای زیبای لیپار می رسیم، در میان کوه های این روستا تالاب زیبای لیپار قرار دارد.

یادمون باشه که آب تالاب مناسب آشامیدن نیست و بسیار شوره.

گردشگری 724 همراه همیشگی سفرهایتان، آرزوی سفر دل چسبی رو براتون داره.heart

 

 


نویسنده

این جاذبه توسط اصلانی ثبت شده است

مشخصات

لیپار، دلربای صورتی ایران

امتیاز کاربران به :

لیپار، دلربای صورتی ایران

شما هم می‌توانید در مورد این مقاله نظر بدهید.

افزودن نظر جدید
نظرات کاربران (0 نظر)

پرسش و پاسخ :

پرسش خود را مطرح کنید

پرسش ها و پاسخ (پرسش ها 0)