header

لیپار، دلربای صورتی ایران

توضیحات

 لیپار یکی از هیجان انگیز ترین و شگفت انگیزترین جاذبه های طبیعت ایران است که در مسیرجاده ساحلی چابهار به گواتر در ساحل دریای عمان قرار دارد، رنگ صورتی خود را مدیون حضور موجودات بسیار ریزی است که در آن زندگی می کنند، این صورتی دلربا گاه به قرمز می گراید و همچون عقیق سرخی نمایان می شود. اوج زیبایی آن وقتی است با جذر و مد های خود مناظر زیبا و مهیجی را ایجاد می کند.

با سفر به لیپار از یکی از زیباترین مناطق ایران بهره خواهید برد.گونه های گیاهی متنوع و پرندگان زیبای آن برهیجان سفرتان می افزایند. رویش گونه های بلوط و گزنه در آب منظره ی بی نظیری را می آفریند، که آن را در ایران منحصر به فرد کرده است. پرندگانی همچون چنگر، فلامینگوهای زیبا، حواصیل ها، طاووسکن، باقرقره، تیهو، عقاب دشتی شگفتی لیپار را دوچندان کرده اند. همچنین در این منطقه دشت های پوشیده از پنبه وحشی را می بینیم که به مانند ابری بزرگ دشت های لیپار را سفید پوش کرده اند، مردمان محلی از این پنبه ها برای تهیه تشک استفاده می کنند.

در حوالی لیپار عروس چابهار، تالاب دشتار، با درختان سرسبز و زیبای خود پذیرای دوستداران طبیعت می باشد. دشتار در گویش محلی به معنی دختری است که در مرحله نامزدی به سر می برد.

مسیر رسیدن به تالاب دلربای لیپار:

اولین قدم سفر به استان زیبای سیستان و بلوچستان است، در قدم بعدی رفتن به شهر همیشه بهار ایران چابهار در 700 کیلومتری زاهدان است. در 15 کیلومتری چابهار، در گذر از جاده ساحلی چابهار به گواتر، لابه لای سبزه زار ها به روستای زیبای لیپار می رسیم، در میان کوه های این روستا تالاب زیبای لیپار قرار دارد.درکنار این مکان دیدنی از شما میخواهیم که به بندر و دریای چابهار بهشت جاویدان ایران هم دیدن فرمایید.

یادمون باشه که آب تالاب مناسب آشامیدن نیست و بسیار شور هشت. گردشگری 724 همراه همیشگی سفرهایتان، آرزوی سفر دل چسبی رو براتون داره.

 

 

گردشگری ۷۲۴ همراه شماست

با نصب اپلیکیشن گردشگری ۷۲۴ با جاذبه ها و اقامتگاه های کشور آشنا شوید و از سفر خود لذت ببرید

موقعیت نزدیکترین جاذبه های سیستان وبلوچستان روی نقشه

نظرات

نظر شما در مورد این جاذبه ؟