header

غار رود افشان، غاری شگفت انگیز در اطراف تهران

توضیحات

یکی از جاذبه های طبیعی اطراف شهر تهران، غار رود افشان است. این غار که در نزدیکی شهر دماوند قرار دار از جمله غارهای شگفت انگیز ایران است. دهانه غار رود افشان به صورت بیضی شکل بوده و دارای ارتفاع 20 متر و طولی در حدود 29 متر می باشد. این غار زیبا در ارتفاع 1945 متری از سطح دریا قرار داشته و برای دسترسی به آن در حدود 20 دقیقه پیاده روی لازم است. یکی از موارد شگفت انگیز این غار، وجود گونه ای خاص از خفاش ها در این غار است.

محل تجمع این خفاش ها معمولا در انتهای غار می باشد. این غار زیبا از جمله غار های آهکی کشورر است که طی چند هزار سال گذشته به این شکل در آمده است. در هنگام ورود به این غار ساختار های آهکی و سنگی مختلفی را مشاهده می کنید. استالاگتیت و استلاگمیت از جمله ساختار هایی هستند که طی سالیان متمادی در این مکان تشکیل شده اند. برخی از قندیل های موجود در این غار بسیار بزرگ و وحشت آور هستند. مسیری که امکان رفت و آمد در غار وجود داشته باشد در حدود 800 متر است.  

برای دسترسی به این غار زیبا شما باید چند کیلومتر از شهر تهران خارج شده و به سمت دماوند حرکت کنید. برای پیاده روی به سمت غار حتما سعی کنید مواد خوراکی لازم را همراه داشته باشید. در نزدیکی غار رود افشان دو رستوران کوچک وجود دارد که دارای اتاق هایی برای اجاره نیز هستند. در نزدیکی این غار روستای رود افشان وجود دارد که امکان استراحت و خرید لوازم خوراکی را برای گردشگران فراهم کرده است. تماشای خفاش های موجود در انتهای مسیر غار را حتما به شما پیشنهاد می کنم.

گردشگری ۷۲۴ همراه شماست

با نصب اپلیکیشن گردشگری ۷۲۴ با جاذبه ها و اقامتگاه های کشور آشنا شوید و از سفر خود لذت ببرید

موقعیت نزدیکترین جاذبه های تهران روی نقشه

نظرات

نظر شما در مورد این جاذبه ؟