header

شهر زیرزمینی کاریز

توضیحات

شهر زیرزمینی کاریز

کاریز نام فارسی قنات است و شهر زیرزمینی کاریز در واقع مجموعه کاریزهای 2500 ساله جزیره کیش به شمار می روند که به یکی از جاذبه های تاریخی این جزیره تبدیل شده اند. جزیره کیش به عنوان قطب گردشگری ایران در خلیج فارس به شمار می رود. ارزش این جزیره علاوه بر اینکه در پاساژ ها، ساحل ها و تفریحات آبی آن است، در جاذبه های تاریخی این جزیره نیز می باشد. معرفی شهر زیرزمینی کاریز شاید آن نقطه ای باشد که شما را به سمت این جزیره بکشاند. این شهر تاریخی که در واقع رشته قناتی 2500 ساله داشته نشان دهنده فرهنگ و ذکاوت ایرانیان بوده است. در واقع قنات های ایران با عمری حدود 6000 سال می توانند ثابت کننده این مسئله باشند که حفاری و ساخت قنات در ایران شکل گرفته است و علمی ایرانی می باشد. شهر زیرزمینی کاریز به همت مهندس حاجی حسینی در سال 1378 مرمت شد و روحی تازه در آن نواخته شد. در صورتی که به دیدن این شهر زیرزمینی بروید می توانید آثار کلنگ هایی که 2500 سال پیش در آن زده شده است را مشاهده نمایید که این امر برای بسیاری از گردشگران می تواند جذاب باشد.

خنکای نسیم در گرمای سوزان کیش

به دلیل اینکه قنات ها راهی برای رسیدن به آب شیرین هستند، در پس حفاری هایی که برای قنات ها می شود خنکای نسیمی به صورت دائمی وجود دارد که این بسیار برای کسانی که تابستان به کیش سفر می کنند می تواند جذاب باشد. ترکیب آب و باد مختصری که از روی آن بلند می شود و جریان پیدا می کند خنکای نسیمی را ایجاد می کند که برای گردشگرانی که به این منطقه سفر می کنند می تواند جذاب باشد.

آب شیرین شهر زیرزمینی کیش

برای سالهای بسیاری اعراب بادیه نشینی که در اطراف جنوبی خلیج فارس زندگی می کرده اند، استفاده از آب شیرین کاریز بسیار ارزشمند بوده است. آب شیرین این قنات به صورت طبیعی و توسط مرجان ها تصفیه می شده است و منبع آن بارش های هر ساله به شمار می رفته است. همچنین بهتر است بدانید که بسیاری از دریانوردان قدیمی برای آب با ارزش این قنات هر ساله به کیش سفر می کرده و آب این قنات را به عنوان تجارت با خود می برده اند.

گردشگری ۷۲۴ همراه شماست

با نصب اپلیکیشن گردشگری ۷۲۴ با جاذبه ها و اقامتگاه های کشور آشنا شوید و از سفر خود لذت ببرید

موقعیت نزدیکترین جاذبه های هرمزگان روی نقشه

نظرات

نظر شما در مورد این جاذبه ؟