روستای فشند جزء نخستین روستاهای ایران بوده که مدرسه امروزی در آن ساخته شده است و امامزاده طاهر، امام زاده مطهر، امام زاده مظفر از مکان های مقدس روستا محسوب می شود. به همین دلیل این روستا ازجمله جاذبه های طبیعی ساوجبلاغ و اماکن مذهبی ساوجبلاغ است.

این جاذبه نزدیک را از دست ندهید : روستای کردان کجاست؟

فشند (پشند) نام روستایی در شمال هشتگرد استان البرز می باشد که به دلیل ییلاقی بودن و وجود مناظر طبیعی بسیار زیبا به یکی از بهترین مکان های گردشگری در این استان تبدیل شده است. روستای فشند مملو از باغ های گیلاس و گلابی یا توت است ولی بهتر است بدانید که توت در این روستا به صورت یک میوه خیراتی بوده و به فروش نمی رسد. بهترین زمان برای سفر به این روستا را میتوان بهار دانست. این روستا دسترسی آسانی داشته و مردمان آن به زبان تاتی صحبت می کنند. جمعیت روستا 2500 نفر است و حدود 3000 نفر از اهالی که در شهرهای نزدیک هم زندگی می کنند در اواخر هفته و یا ایام تعطیلات به زادگاه خود بازمیگردند.

دلیل نام گذاری روستای فشند هشتگرد 

چندین سال پیش سیب زمینی ای به نام پشند از خارج کشور وارد این روستا شده و اولین بار در این روستا کشت شده است و نامش بر بروی این روستا جا مانده است.

جاذبه ی دیدنی و تاریخی نزدیک به شما : روستای احمدآباد، خانه مصدق

 

روستای فشند هشتگرد

در صورتی که میخواهید به روستای فشند دسترسی داشته باشید باید از شهر هشتگرد به سمت شمال حرکت کرده و پس از طی حدود 8 کیلومتر میتوانید به این روستا دسترسی داشته باشید.

بیشتر بدانید!متل قو کجاست

سفرهای یک روزه در تعطیلات یا انتخاب این استان به عنوان مقصد گردشگری میتواند برای افزایش روحیه شما بسیار لذت بخش باشد. در صورتی که روستای فشند را انتخاب می کنید می توانید به ابعاد طبیعی و تاریخی این روستا سفری داشته باشید و از قدم زدن در کوچه باغ های این روستا لذت ببرید. این روستا دارای زیبایی های طبیعی بسیار زیبایی بوده و امروزه بسیاری از افرادی که در استان های البرز و تهران زندگی میکنند به این روستا برای گذراندن تعطیلات و آخر هفته ها سفر میکنند.

آب و هوای روستای فشند هشتگرد

رودخانه های فشند از کوه های جنوب طالقان سرچشمه می گیرند و یکی از پر آب ترین رودخانه های منطقه می باشد. روستای فشند (پشند) یکی از جاهای دیدنی ساوجبلاغ است و بدلیل ییلاقی بودن منطقه آن، دارای آب و هوایی مطلوب است و در تمام تعطیلات سال پذیرای گردشگران بیشماری می باشد.