header

روستای صفرابسته، تونلی از جنس توسکاهایی که یکدیگر را به آغوش کشیده اند

توضیحات

منطقه گردشگری و توریستی جاده جنگلی ِروستای زیبای صفرابسته، این منطقه در فاصله بین آستانه و بندر کیاشهر قرار دارد . روستایی در دل طبیعت، با 1258 نفر جمعیت و یکی از قدیمی ترین مناطق جنگلی استان گیلان می باشد. عبور ازجاده های تونلی، جاده ای که سرپوشیده شده از درختان توسکاست،حس زیبای درختان بهم تنیده با قامتی برافراشته با بوی ناب برگ و خاک قطعا بهشت خداوند را در این مکان میتوان تجربه نمود. این روستای سرسبز دارای جاده ی آسفالته ی جنگلی به طول 2 کیلومتر می باشد ،انتهای این مسیر زیبا و پس از عبور از روستا ، به سواحل دریا در بندر زیبای کیاشهر منتهی می رسید.این منطقه دارای گیاهان گل بنفشه و پرسیاوش بوده که علاوه بر زیبایی و طراوت آن دارای خواص دارویی بی نظیری نیز می باشد.

روستای صفرا بسته در گذشته جزو دهستان حومه ،بخش مرکزی شهرستان آستانه اشرفیه بوده ،اما اینک جزو دهستان دهسرِ بندر کیاشهر می باشد .صفرابسته متشکل از سه روستا در نزدیکی هم به نام های صفرابسته بالا محله ، میانمحله و پایین محله می باشد.

نام این پارک جنگلی برگرفته از روستایی به همین نام (صفرابسته) که در نزدیکی پارک قرارگرفته شناخته شده است ، از پوشش های گیاهی که در این پارک وجود دارد میتوان به ارگ ، صنوبر گیلان ، بید ، تبریز ، طوس و … اشاره کرد.

بهترین زمان برای سفر به این منطقه فصل بهار است چرا که این درختان جنگلی با برگ های سبز حس زندگی دوباره به انسان می دهد. البته که سایر فصل های سال نیز گردشگران می توانند از این نعمات خداوند بهره مند شوند. شما می توانید در گوشه های از این جاده پارک کنید و عکسای نابی از طبعیت بکر آنجا بگیرید..

به جهت موقعیت جغرافیایی این منطقه، گردشگران می توانند پس از گردش و بهره مندی از طبیعت این روستا و پارک جنگلی ، وارد شهر کیاشهر شده و پس از گشت و گذار در خیابانهای شهر، سفر خود را با خرید از بازارهای محلی، انواع ماهی های شمال، و سایر سوغاتی های این منطقه تکمیل کنند.

گردشگری ۷۲۴ همراه شماست

با نصب اپلیکیشن گردشگری ۷۲۴ با جاذبه ها و اقامتگاه های کشور آشنا شوید و از سفر خود لذت ببرید

موقعیت نزدیکترین جاذبه های گیلان روی نقشه

نظرات

نظر شما در مورد این جاذبه ؟