header

روستای اولسبلنگاه ماسال

توضیحات

امروز قصد داریم با هم به سمتی روانه شویم که به عبارتی آرامش را بر فراز ابرها لمس خواهیم کرد ...

روستای اولسبلنگاه:

در این روستا تمام دغدغه های روزمره خود را به فراموشی می سپارید به گونه ای که می توانید هم قدم ابرها شوید قطعا پیشنهاد اینکه ابرها را در یک منطقه ی خوش آب و هوا لمس کنید به راحتی رد کردنی نیست.

اقامتگاه نزدیک به شما : اتاقک چوبی ماسال

ییلاق دلفریب:

اسم این روستای اولسبلنگاه در اصل از دو واژه اولسا و بلنگاه به معنی "جایگاه بلندی" در زبان تالشی گرفته شده است که در غرب استان گیلان، در بلندای شهر ماسال و در ارتفاع هزار و 489 متری از سطح دریا قرار دارد. این روستا ییلاق مردم ماسال بشمار می رود و با همان شکل قدیمی خود با خانه های چوبی، تخته ای و سقف های رنگارنگ، هنوز زیبائی بکر و دلفریب  خود را از دست نداده است .

کمی بالاتر در مسیر جاده اصلی ییلاق، آبگیری کوچک با خنکا و منظره روح بخش خود، بر زیبایی اطراف خود می افزاید. برای اقامت و شب‌مانی می توانید از ویلاهای اطراف این آبگیر استفاده کنید. در مسیر رسیدن به اولسبلنگاه می توانید در آلاچیق ها خود را میهمان یک فنجان چای ذغالی یا یک بلال کبابی کنید.

روستای اولسبلنگاه ماسال

چشم دوختن به درختان درهم تنیده در کنار انبوهی از تونل های سبز جنگلی و بی انتها چنان شما را غرق در آرمش می کند که گذر زمان را فراموش می کنید. 

حس های نابی که تجربه ییلاق را فراموش نشدنی می کنند: 

 1. حس زندگی دلپذیر روستایی : قطعا بیدار شدن با صدای پرندگان , صبحانه ای محلی , گرم شدن کنار هیزم , طعم چشیدن آبی که از چشمه برداشته می شود می تواند حس لذت بخشی باشد. 
 2. حس قدم زدن بر فراز ابر ها : در این روستا به دلیل ارتفاع زیادی که از سطح دریا دارد صبح خیلی زود ممکن است بتوانید با صحنه ای خارق العاده رو به رو شوید آن هم بالای آسمان قرار گرفتن است ,این بار به جای آنکه ابرها را بالای سر خود ببینید زیر پاهایتان حس خواهید کرد.

تفریحات لذت بخش ییلاق:

 • عکاسی
 • پیک نیک
 • پیاده روی
 • اسب سواری
 • دوچرخه سواری کوهستانی
روستای اولسبلنگاه ماسال - تصاویر

گرینه هایی برای اقامت و امکانات رفاهی:

اولین گزینه برای اقامت در این منطقه می تواند هتل ها و مهمانسراهایی باشد که در مسیر روستا قرار دارد و اما گزینه ی بعدی می تواند کلبه های چوبی ییلاقی باشد که برای استفاده از این کلبه ها و تجربه ی حس و حال ناب روستایی باید هزینه ای حدود شبی 100 هزار تومان تا شبی 300 هزار تومان را در فصول شلوغی سال در نظر بگیرید...

 امکانات رفاهی روستا محدود می شود به دکه هایی که میتوانید عسل و لبنیات محلی را از آن خریداری کنید و قصابی هایی که گوشت های تازه را در اختیار شما قرار می دهند.....

جاذبه ی نزدیک به شما : ماسال

​​​​​وضعیت آب و هوای ییلاق

آب و هوای این ییلاق معتدل و مرطوب است اما باید حتما در نظر داشته باشید که نزدیک صبح بسیار سرد می شود.

بهترین فصل تجربه ی زندگی بر فراز ابرها تابستان است.

ورودی:

مردم اولسبنگاه بسیار طبیعت دوست هستند و اکثر اوقات در 9 کیلومتری ورودی روستا به ازای هر ماشین 5000 تومان برای رسیدگی به نظافت مسیر جاده و روستا دریافت می کنند.

به امید آنکه روزی ایران گردیمان را کامل کنیم که ایران ما پر از زیبایی های بی نظیر است .laugh

منتظر دیدگاه های شما عزیزان هستیم...

گردشگری ۷۲۴ همراه شماست

با نصب اپلیکیشن گردشگری ۷۲۴ با جاذبه ها و اقامتگاه های کشور آشنا شوید و از سفر خود لذت ببرید

خدمات و امکانات
 • مشخصات :

  سرویس بهداشتی :
  دارد
  آب آشامیدنی :
  دارد

موقعیت نزدیکترین جاذبه های گیلان روی نقشه

نظرات

نظر شما در مورد این جاذبه ؟