header

دریاچه ی شلمزار شهرکرد

توضیحات

یکی از جاذبه های استان چهارمحال و بختیاری دریاچه شلمزار است که در 2 کیلومتری شهری به همین نام واقع شده است. وجود این جاذبه  زیبا فرصتی را به تمام گردشگران و علاقه مندان به طبیعت داده است تا بتوانند از محیطی آرام و دلنشین استفاده کنند و اوقات خوشی را برای خود و خانواده رقم بزنند این اثر بی نظیر از خصوصیاتی برخوردار است که آن را نسبت به سایر جاذبه ها متمایز کرده است در این میان می توان به آب و هوای مطلوب،زمین های سرسبز،سازه های تفریحی، پوشش گیاهی انبوه اشاره کرد این جاذبه منحصر به فرد علاوه بر اینکه مکان مناسبی برای تفریح است از ارزش و احترام معنوی فراوانی برخوردار است که طبق شواهد تاریخی این شهر در مسیر هجرت امام رضا از مدینه به طوس قرار گرفته است.

این جاذبه نزدیک را از دست ندهید : قلعه صمصام السلطنه شهرکرد

 

دریاچه شلمزار چهارمحال و بختیاری
چشمه محبوب شلمزار در شکل گیری محیط اطرافش تاثیر به سزایی گذاشته است به طوری که در اطراف آن مملو از درختان کهن سال است که این شرایط زیستگاه مناسبی را برای گونه  ای  از جانوران و پرندگان مهاجرفراهم کرده است علاوه بر این آب چشمه در زندگی مردم منطقه بسیار حائز اهمیت است به طوری که از این چشمه دو رودخانه جاری می شود یکی از این رودها جهت آبیاری زمین های کشاورزی به نام های زیرتلی،چزغان و چما می رسد که مابقی آب آن با گذر از شهردستنا و روستای سلم به رودخانه کارون می پیوندد و در نهایت به تالاب الوالعظم می ریزد. آب رودخانه ی دیگر جهت پرورش ماهی قزل آلا مورد استفاده قرار می گیرد ومابقی آب آن با گذر از مناطق مختلف منجرب به سرسبزی و رویش گیاهان مختلف و آبیاری مزارع توت فرنگی و زعفران و هم چنین باعث تعدیل آب و هوا می شود. نصب اپلیکیشن گردشگری724 راهنمای شما در  انتخاب مسیرتان به دریاچه شلمزار خواهد بود.

دریاچه شلمزار شهرکرد

اوج زیبایی این مکان در فصل بهار و تابستان است و در این موقع از سال مورد استقبال گردشگران قرار می گیرد.در این مکان جهت رفاه حال بازدیدکنندگان بناهایی اعم از آلاچیق ها، فروشگاه ها،سرویس بهداشتی، و...تعبیه شده است از تفریحات مرسوم این جاذبه جذاب ماهیگیری،دیدن باغ پرندگان و پارک بازی کودکان است.این جاذبه یکی از قطب های مهم توریستی است که همه ساله گردشگران بسیاری را از داخل و خارج به خود جذب می کند.برای دیدن جاذبه های دیدنی شهر کرد با گردشگری724 همراه شوید. 

گردشگری ۷۲۴ همراه شماست

با نصب اپلیکیشن گردشگری ۷۲۴ با جاذبه ها و اقامتگاه های کشور آشنا شوید و از سفر خود لذت ببرید

موقعیت نزدیکترین جاذبه های چهارمحال وبختیاری روی نقشه

نظرات

نظر شما در مورد این جاذبه ؟