header

دره ستارگان

توضیحات

استان هرمزگان و قشم از بهترین نقاط برای گردشگری محسوب می شود. از جمله دره ستاره ها که از معروفترین دیدنی های جزیره قشم می باشد. درون دره ستاره ها را که بنگرید، تندیس های بزرگ و ستون های تراش خورده که به شکل های مختلف به نظرتان می رسد را مشاهده می نمایید که می توان با کمک خیال پردازی به طریق های مختلف آنها را مشاهده کرد.

مشابه دره ستاره های قشم تنها در آمریکا وجود دارد. سفر به این دره زیبا را به افراد علاقه مند  زمین شناسی، پیشنهاد می نماییم. همینطور از جاذبه های مناسب برای یک سفر خانوادگی جهت دیدن شگفتی ها و لذت بردن از مکان های گردشگری در جزیره قشم است.

عمق دره حدود 15 متر است و قدمت آن به دومیلیون سال قبل برمی گردد. دره ستاره ها در ضلع شمالی جزیره قشم و در نزدیکی روستای برکه خلف قرار دارد. پس از عبور از روستای برکه خلف و گذشتن از مسیر خاکی کوتاهی به دره ستاره ها می رسید. وارد دره که شدید با تندیس های بزرگ روبرو می شوید که هر کدام شکل متفاوتی دارد و قوه تخیلتان را هر لحظه بکار گرفته و شکل دیگری از خود نمایان می کند. همینطور شباهت زیادی به کویر لوت دارد که می توان در شب به تماشای ستارگان نشست.

با سفر به دره ستاره های قشم و عکاسی در این مکان دیدنی  از جمله موزه سنگ ها، لذت ببرید.smiley

 

گردشگری ۷۲۴ همراه شماست

با نصب اپلیکیشن گردشگری ۷۲۴ با جاذبه ها و اقامتگاه های کشور آشنا شوید و از سفر خود لذت ببرید

موقعیت نزدیکترین جاذبه های هرمزگان روی نقشه

نظرات

نظر شما در مورد این جاذبه ؟