header

دره آل (مشهد)

توضیحات

دره آل مشهد یکی از جاذبه های طبیعی و تاریخی شهرستان کلات است. این دره ی نسبتا پهناور آبشار دائمی زیبایی دارد که سرچشمه آن ارتفاعات هزار مسجد می باشد همراه با 55 آبشار فصلی که در فصل بارندگی آب دارند. دره آل کلات توسط سد کارده مابین روستاهای اندرخ و کارده قطع می شود.

دره انجیر واقع در دره آل، عرضی نسبتاً کم دارد و چشمه ای زیبا در نزدیکی آن قرار دارد. دره انجیر پوشیده شده از درختان انجیر وحشی که این منظره فوق العاده و دیدنی است. غاری که در دره آل قرار دارد همراه با چشمه ای که در کنار آن واقع است از دیگر جاذبه های این دره می باشد که دهانه ای وسیع و دیوارهایی بلند دارد؛ که عمق آن به حدود صد متر می رسد. دهانه آن وسط شکافی بر روی سنگ می باشد. عرض داخل غار هم حدود یک تا سه متر است.

بقایای اسکلت های انسان های اولیه و ابزارشان توسط گروه های کوهنوردی در این غار پیدا شده است که به معنی قدمت زیاد این غار می باشد. غاردیگری به نام غار کبوتر خانه در فاصله هشت کیلومتری از روستای کارده قرار دارد که دو تالار بزرگ و دیدنی دارد با خفاش هایی که در آن زندگی می کنند. غار دره انجیر هم در سه کیلومتری کارده با قدمت تاریخی زیاد قرار دارد.

 

گردشگری ۷۲۴ همراه شماست

با نصب اپلیکیشن گردشگری ۷۲۴ با جاذبه ها و اقامتگاه های کشور آشنا شوید و از سفر خود لذت ببرید

موقعیت نزدیکترین جاذبه های خراسان رضوی روی نقشه

نظرات

نظر شما در مورد این جاذبه ؟