header

جنگل سنو خلقت شگفت انگیز خداوندی

فاصله از مرکز استان 276.8 ک.م فاصله از شهرستان طبس 6 ک.م

آدرس

(خراسان جنوبی - طبس)


استان خراسان جنوبی، شهرستان طبس، 24 کیلومتری شهر طبس، جنگل سنو

جنگل‌ها اهمیتی حیاتی دارند زیرا مأوای متنوع‌ترین جوامع زیستی جهان و غنی‌ترین تنوع زیستی زمین هستند. در درون جنگل‌ها تعداد زیادی از داروهای بالقوه و هزاران هزار گونه دیده نشده و کشف نشده، پنهان هستند. همچنین جنگل‌ها توانایی پایدار نگه داشتن شرایط آب و هوایی کل زمین را دارند. در واقع جنگل سنو هم یکی از منطقه جذاب به شمار می آید که توانسته گردشگران زیادی را به خود جلب کند.

جنگل سنو در 24 کیلومتری شهر زیبای طبس واقع شده است. اراضی این منطقه کوهستانی و صعب العبور می باشد همچنین به دلیل کمبود باران و شور بودن خاک آن گیاهان انبوهی متناسب با این شرایط و گیاهان شورپسند  در منطقه به عمل آمده است.

اکثر گونه های  گیاهی این منطقه دارویی و کم نظیر ومنحصر به استان خراسان جنوبی است که در دیگر  استان ها یافت نمی شود. در این جنگل زیبا براساس آمار پژوهشگران 800 گونه گیاهی شناسایی و پرورش داده شده است. جنگل سنو دارای درختچه هایی نظیر گز، تاغ، آتریپلکس و غیره می باشد که در کم آبی وزش باد مقاومت بالایی دارند.

جنگل سنو از اهمیت اقتصادی و محیطی بالایی به جهت تولید علوفه، مکان تفریحی و استفاده در صنعت داروسازی برخوردار است. متاسفانه استفاده بی رویه از گیاهان دارویی و شرایط آب و هوایی باعث تهدید جنگل شده و رفته رفته جنگل های انبوه و غیر انبوه از بین رفته است.


نویسنده

این جاذبه توسط Tofighpour ثبت شده است

مشخصات

جنگل سنو خلقت شگفت انگیز خداوندی

امتیاز کاربران به :

جنگل سنو خلقت شگفت انگیز خداوندی

شما هم می‌توانید در مورد این مقاله نظر بدهید.

افزودن نظر جدید
نظرات کاربران (0 نظر)

پرسش و پاسخ :

پرسش خود را مطرح کنید

پرسش ها و پاسخ (پرسش ها 0)