header

جنگل سنو خلقت شگفت انگیز خداوندی

توضیحات

جنگل‌ها اهمیتی حیاتی دارند زیرا مأوای متنوع‌ترین جوامع زیستی جهان و غنی‌ترین تنوع زیستی زمین هستند. در درون جنگل‌ها تعداد زیادی از داروهای بالقوه و هزاران هزار گونه دیده نشده و کشف نشده، پنهان هستند. همچنین جنگل‌ها توانایی پایدار نگه داشتن شرایط آب و هوایی کل زمین را دارند. در واقع جنگل سنو هم یکی از منطقه جذاب به شمار می آید که توانسته گردشگران زیادی را به خود جلب کند.

جنگل سنو در 24 کیلومتری شهر زیبای طبس واقع شده است. اراضی این منطقه کوهستانی و صعب العبور می باشد همچنین به دلیل کمبود باران و شور بودن خاک آن گیاهان انبوهی متناسب با این شرایط و گیاهان شورپسند  در منطقه به عمل آمده است.

اکثر گونه های  گیاهی این منطقه دارویی و کم نظیر ومنحصر به استان خراسان جنوبی است که در دیگر  استان ها یافت نمی شود. در این جنگل زیبا براساس آمار پژوهشگران 800 گونه گیاهی شناسایی و پرورش داده شده است. جنگل سنو دارای درختچه هایی نظیر گز، تاغ، آتریپلکس و غیره می باشد که در کم آبی وزش باد مقاومت بالایی دارند.

جنگل سنو از اهمیت اقتصادی و محیطی بالایی به جهت تولید علوفه، مکان تفریحی و استفاده در صنعت داروسازی برخوردار است. متاسفانه استفاده بی رویه از گیاهان دارویی و شرایط آب و هوایی باعث تهدید جنگل شده و رفته رفته جنگل های انبوه و غیر انبوه از بین رفته است.

گردشگری ۷۲۴ همراه شماست

با نصب اپلیکیشن گردشگری ۷۲۴ با جاذبه ها و اقامتگاه های کشور آشنا شوید و از سفر خود لذت ببرید

موقعیت نزدیکترین جاذبه های خراسان جنوبی روی نقشه

نظرات

نظر شما در مورد این جاذبه ؟