header

جزیره هرمز

توضیحات

جزیره هرمز با خاک سرخش شناخته می شود.  هر گردشگر قدم در هرمز می گذارد، با جزیره ای سرشار از ماجرا و طبیعتی بکر مواجه می شود. بازمانده های امپراطوری کهن و اسلحه های جنگی از جمله توپ های مربوط به آن دوره و کشتی ها را می توانید در جزیره هرمز پیدا کنید. از دیگر زیبایی های جزیره برایتان بگوییم جاده ساحلی که محیط جزیره را دور می زند.

تنگه هرمز جایی است که جزیره در دهانه خلیج فارس قرار گرفته است و عمق دریا به اندازه ای است که نفتکش های بزرگ به راحتی از خلیج فارس خارج می شوند. به نقشه نگاه کنید. هرمز مانند صدفی آن میان می درخشد. جاده ساحلی زیبا برای پیاده روی، دوچرخه سواری و یا موتور سواری شما را به سمت خود می خواند.در اطراف جاده خاک از رنگی به رنگ دیگر در می آید که از شگفتی های هرمز می باشد.

فاصله کوتاه جاذبه های طبیعی و گردشگری به انتطار شما و همچنین بافت قدیمی شهر هرمز و آثار تاریخی زیادی برای علاقه مندان موجود است. دیدنی های جزیره هرمز در آنجا پراکنده اند. اگر به گردش همراه عکاسی علاقه مندید، یک روز کامل هم برای دیدن جاذبه های هرمز برایتان کم خواهد بود. با راهنماهای بومی منطقه همراه شویدو سوار بر موتورهای سه چرخه دل به طبیعت جنوب ایران دهید.

مهمترین دیدنی های جزیره هرمز عبارت اند از : دره سکوت، غار مراقبه، الهه نمک، کوه یخی، دره تندیس ها، دره رنگین کمان، ساحل سرخ، ساحل مفنق، قلعه پرتغالی ها، ساحل تک درخت، ساحل فرش، قدمگاه حضرت خضر، بقایای قصر بی بی گل، مکتب خانه، دشت جیبر ها(نوعی آهو)، برج تیرانداز، آثار نقاشی محیطی در جزیره هرمز و اگر فرصتی هست موزه نادعلیان را حتما بازدید کنید.

گردشگری 724 با شماست تا قدم بگذارید بر شن های نقره ای، سفید و طلایی وغروب زیبای آسمان خلیج فارس. اگر پیاده و فرصت بیشتری دارید بسته به فصل مسافرتتان به خرچنگ ها، کوسه ها، لاک پشت ها و پرنده های بومی و مهاجر برخواهید خورد.

آرزو داریم، گشت و گذار رویایی در استان هرمزگان داشته باشید.

گردشگری ۷۲۴ همراه شماست

با نصب اپلیکیشن گردشگری ۷۲۴ با جاذبه ها و اقامتگاه های کشور آشنا شوید و از سفر خود لذت ببرید

موقعیت نزدیکترین جاذبه های هرمزگان روی نقشه

نظرات

نظر شما در مورد این جاذبه ؟