header

تنگ بستانک، بهشتی در حوالی مرودشت

توضیحات

تنگ بستانک نام یکی از مناطق ییلاقی اطراف شهر کامفیروز است که در فاصله 5 کیلومتری از شهر کامفیروز در شهرستان مرودشت استان فارس قرار گرفته است. این منطقه به دلیل چشم اندازهای طبیعی بی بدیل و بسیار زیبایش به بهشت گمشده مشهور است. تنگ بستانک در شمال غربی استان فارس قرار گرفته و بیش از 15 هزار هکتار وسعت دارد. این منطقه در ارتفاع 1700 تا 2700 متری از سطح دریاها قرار گرفته و به همین دلیل در فصول گرم سال دارای آب و  هوایی خنک و دلچسب است اما در فصل زمستان دارای آب و هوای سرد و ریزش برف و یخبندان است. پوشش جنگلی منطقه و انبوه درختان چنار، بنه، بلوط، بادام کوهی، ارس، زالزالک، دفنه و گردو در کنار طبیعت کوهستانی تنگه بستانک و  رودخانه و آبشارهای جاری در آن چشم اندازهای زیبایی را ایجاد کرده است.

این جاذبه ی نزدیک را از دست ندهید : چشمه شش پیر شیراز

 

تنگ بستانک، بهشتی در حوالی مرودشت

این منطقه در سال 1378 به عنوان منطقه حفاظت شده اعلام شد و علاوه بر این پوشش گیاهی انواع حیوانات همانند خرس قهوه ای، کبک، گربه وحشی، سنجاب، روباه، شغال، گراز، خرگوش، راسو، پازن، گربه وحشی، خارپشت، کبوتر و ... نیز در این منطقه زندگی می کنند. وجود آبشارهای کوچک و بزرگ متعدد و جاری شدن رودخانه در تنگ بر زیبایی های هر چه بیشتر این منطقه افزوده است. آب جاری در داخل تنگه از دریاچه سد درودزن تامین می شود. این دریاچه بسیار زیبا با داشتن آبی شیرین محلی مناسب برای پرورش انواع ماهیان آبزی است. تنگ بستانک به دلیل کوهستانی بودن و داشتن صخره های متعدد یکی از مناطق مورد علاقه کوهنوردان و صخره نوردان است و توسط همین گروه های کوهنوردی به عموم مردم معرفی شد.

در مسیر تنگه کامفیروز روستاهای تاریخی و بسیار چشم نوازی قرار دارند که چشم هر طبیعت گردی را خیره می کند. در اطراف تنگ بستانک نیز امکانات رفاهی همچون پارکینگ، سرویس بهداشتی، آلاچیق های اقامتی، کباب پز، نیمکت، تخت روان و ... تعبیه شده است تا گردشگران بتوانند از زیبایی های تنگ بستانک نهایت لذت را ببرند. تنگ بستانک در تمامی فصول سال زیباست اما در فصل بهار و روزهای نخست پاییز شکوهی وصف ناپذیر دارد. زمستان های سخت و بسیار سرد نیز دسترسی به تنگه را دشوار می کند اما در فصل زمستان با یخ زدن آبشارها و نشستن برف بر روی زمین و شانه درختان مناظر بسیار شگفت انگیزی در این منطقه خلق می شود.

عکس تنگ بستانک، بهشتی در حوالی مرودشت

برای رسیدن به تنگ ستانک در شهرستان مرودشت بهتر است مسیر جاده شیراز به یاسوج را پیش رو گرفته با عبور از بیضا وارد کامفیروز شوید و خودتان را به تنگه بستانک برسانید چرا که خود این مسیر یکی از چشم نوازترین مسیرهای جاده ای ایران است که با شالیزارهای وسیع، باغات و روستاهای زیبا و جنگل های بلوط کهن آراسته شده است.

گردشگری ۷۲۴ همراه شماست

با نصب اپلیکیشن گردشگری ۷۲۴ با جاذبه ها و اقامتگاه های کشور آشنا شوید و از سفر خود لذت ببرید

موقعیت نزدیکترین جاذبه های فارس روی نقشه

نظرات

نظر شما در مورد این جاذبه ؟