header

تنگه چاهکوه

فاصله از مرکز استان 147.3 ک.م فاصله از شهرستان قشم 90.5 ک.م فاصله از شهر قشم 90.5 ک.م

آدرس

(هرمزگان - قشم - قشم)


استان هرمزگان - جزیره قشم - جنب روستای چاهوی شرقی

تنگه چاهکوه در زیباترین جزایر ایران قرار دارد و دیدنی های جالب و شگفت انگیزی را به شما هدیه خواهد داد. تماشای ستاره ها در شب از دیگر مناظر فوق العاده در جزیره قشم خواهد بود. از تماشایی های دیگر، صخره ها و تندیس ها در طول مسیر است که فکر و ذهن ببیننده را درگیر می نماید.

 

در سمت شرق جزیره قشم دره ی شگفت انگیز که آن را تنگه چاهکوه می نامند قرار گرفته است. با سفر به تنگه چاهکوه هنرمندی طبیعت را به تماشا بنشینید . دره ای به عمق 100 متر که گویا به سرزمین دیگری سفر می کنید. اگر بخت یارتان باشد و باران ببارد، از زیباترین تصاویر طبیعت ایران را مشاهده خواهید کرد. در گذشته وتقدس آب برای پیشنیان، این منطقه را با نام دره مقدس چاهکوه می شناختند. اگر به تابلوی اطلاعات منطقه آزاد قشم دقت کنید عنوان یاد شده از این مکان، دره مقدس چاهکوه است.

 

از دیدنی ها و شگفتی های تنگه برایتان بگوییم. اشکال مختلف و جالب که با ورود به تنگه با آنها مواجه می شوید، تندیس طبیعی به نام ((سه سر نگهبان)) است. شیارها، تندیس ها، کاسه ها و حجم ها شما را محو تماشای خور خواهند کرد. قدم زدن در دره شگفت انگیز چاهکوه و کشف زیبایی های بیشتر اشتیاق پیمودن ادامه را به شما هدیه می دهد.

 

دره چاهکوه از چهار طرف، 4 تنگه دارد. شکلی مانند یک چهارراه را تشکیل می دهد. ورودی دره دو شکاف وجود دارد که هریک شما را به دنیایی تازه هدایت می کند. اگز از شمال وارد دره شمالی جنوبی شدید با دره ای عریض تر و کم شیب تر برخورد خواهید کرد. هر چه به سمت جنوب بروید، افزایش شیب و کاهش عرض دره را احساس می کنید.

 

علاقمندان به سنگ نوردی و عکاسی از طبیعت زیبای تنگه چاهکوه سفر به استان هرمزگان و جزیره قشم را فراموش نکنید.

 

 


نویسنده

این جاذبه توسط shahabadi ثبت شده است

مشخصات

تنگه چاهکوه

امتیاز کاربران به :

تنگه چاهکوه

شما هم می‌توانید در مورد این مقاله نظر بدهید.

افزودن نظر جدید
نظرات کاربران (0 نظر)

پرسش و پاسخ :

پرسش خود را مطرح کنید

پرسش ها و پاسخ (پرسش ها 0)