در غرب شهر مشهد، پایان زمین های روستای گلستان ، بند گلستان بر روی رودخانه ای به همین نام قرار دارد. قدمت این بند تاریخی به 500 سال قبل،دوره ی تیموری می رسد وهمانند گذشته از مکان های گردشگری و تاریخی محسوب می شود و بازدیدکنندگان بسیاری را سالانه داراست. 

این جاذبه نزدیک را از دست ندهید : مجتمع کوهسر مال مشهد

در مجاورت روستای حصار سه شاخه ی دهبار،مادیان و جاغرق وجود دارد که از ترکیب آن ها رودخانه ی گلستان حاصل می شود.  آب به بند گلستان در فصول بهار و زمستان سرازیر می شود، در فصول دیگر معمولاً بعلت کاهش بارندگی آب وارد بند نمی شود. بازدیدکنندگان می توانند علاوه بر استفاده از طبیعت زیبای آن ازقایق سواری در این بند لذت ببرند.

نام این سد را همنام روستای گلستان نهادند . این بند هم اکنون وقف مسجد گوهرشاد و آستان قدس رضوی می باشد. ارتفاع بند تا سال 1351 به 15متر می رسید و آب از بالای بند سرازیر می شد. به همت آستان قدس رضوی به ارتفاع این بنده 6 متر افزوده شده و همچنین 5 دریچه ی خروجی آب همراه با 6 پایه ی بتنی احداث گردید. پس از پایان تغییرات مورد نظر، افتتاح این بند در سال 1353 به طور رسمی انجام شده و به بهره برداری رسید. ضمناً  در قسمت انتهایی تاج بند گلستان، بر روی صخره ها، کتیبه ای نصب گردیده که به مرور زمان فرسوده شده و هم اکنون ناخوانا است.