header

بام قشم

توضیحات

از دیگر جاذبه های طبیعی قشم که سالانه گردشگران زیادی را پذیرا هست، بام قشم می باشد. بام قشم در غرب جزیره قشم و بین دو روستای بندر سلخ و روستای طبل واقع شده است. بام قشم در ارتفاعات غربی و در فلاتی قرار گرفته شده که گسترده ترین بخش مرتفع جزیره قشم را شامل می شود. ارتفاعات در مناطق بالاتر از سنگ آهک شکل گرفته اند. حاشیه ها و دامنه های ارتفاعات از جنس ماسه سنگ، سیلت و مارن می باشد.

هنگامی که بام قشم را فتح نمایید، چشم انداز بسیار خارق العاده و زیبایی از ساحل شمال خلیج فارس و جنگل های حرا به تماشا خواهید نشست. همین طور آب انباری که قدمت آن به زمانی برای نگهداری آب باران میشده، برمی گردد. اگر تصمیم دارید شب را در این منطقه بمانید حتما از تماشای آسمان پر از ستاره غافل نمانید. از روستای طبل بعد از طی حدوداً 15 دقیقه پیاده روی می توانید به ارتفاعات بام قشم برسید.

گفته می شود، در گذشته مردم روستاهای اطراف در فصل تابستان برای رهایی از گرما و شرجی هوا به بام قشم روی می آوردند. همچنین  دیوارهای بسیار منظم و محوطه هایی مناسب زندگی و چندین فضای بسته که بسیار شبیه به آغل حیوانات یا انبار و ساختارهایی مشابه زهکشی یا فاضلاب در ویرانه ها دیده می شود. همچنین در برخی بخش ها انبوه درختان تنومندی مشاهده می نمایید.

گردشگری همراه شماست تا بیشتر با این جاذبه بزرگ قشم (بام قشم) آشنا شوید.

گردشگری ۷۲۴ همراه شماست

با نصب اپلیکیشن گردشگری ۷۲۴ با جاذبه ها و اقامتگاه های کشور آشنا شوید و از سفر خود لذت ببرید

موقعیت نزدیکترین جاذبه های هرمزگان روی نقشه

نظرات

نظر شما در مورد این جاذبه ؟