header

باغ کتاب تهران، بزرگترین کتاب فروشی جهان

توضیحات

یکی از جاذبه های گردشگری شهر تهران که در منطقه عباس آباد قرار گرفته است، باغ کتاب تهران است. این باغ زیبا در واقع بزرگترین کتابفروشی جهان است که در معمولا هر ساله میزبان نمایشگاه کتاب تهران نیز می باشد. اطراف باغ تهران را کتابخانه ملی ایران، فرهنگستان علوم و زبان و ادبیات فارسی، باغ هنر موزه دفاع مقدس محاصره کرده اند. شما با بازدید از این باغ زیبا می توانید از اماکن گردشگری اطراف آن نیز بازدید کنید.

وسیع ترین کتابفروشی تهران در حدود 110 هزار متر مربع وسعت دارد. مساحت گسترده ای که این کتابفروشی احاطه کرده است شامل تالار ها، دریاچه مصنوعی، فضای سبز و ساختمان های نمایشگاهی می باشد. چهار قسمت اصلی باغ کتاب تهران را چهار تالار با نام های بهارستان که مخصوص بخش کودک و نوجوان است، خیالستان که فناوری های دیجیتال را شامل می شود، نگارستان که دارای سالن های سینمایی است و سروستان که بخش عمومی و بزرگسال را تشکیل داده است. این باغ بزرگ کتابفروشی توسط شهرداری تهران تاسیس شده است.

یکی از رویداد های بزرگی که معمولا در این مکان انجام می گیرد، نمایشگاه کتاب تهران می باشد. این نمایشگاه که هر ساله در فصل بهار برگزار می شود، یکی از بزرگترین رویداد های فرهنگی ایران می باشد. علاوه بر امکانات فرهنگی که در باغ کتاب تهران وجود دارد، تعداد زیادی رستوران و کافه نیز برای استراحت گردشگران در این مکان وجود دارد. فضای سبز زیبا و دریاچه مصنوعی موجود دراین باغ امکان گردش و تفریح را برای خانواده ها فراهم می کند.

گردشگری ۷۲۴ همراه شماست

با نصب اپلیکیشن گردشگری ۷۲۴ با جاذبه ها و اقامتگاه های کشور آشنا شوید و از سفر خود لذت ببرید

موقعیت نزدیکترین جاذبه های تهران روی نقشه

نظرات

نظر شما در مورد این جاذبه ؟