header

بازار بانه

فاصله از مرکز استان 254.5 ک.م فاصله از شهرستان بانه 1.4 ک.م فاصله از شهر بانه 1.4 ک.م

آدرس

(کردستان - بانه - بانه)


استان کردستان، بانه

بانه یکی از شهرهای مرزی شناخته شده ایران در استان کردستان است که در مرز مشترکی با کشور عراق قرار دارد. بانه علاوه بر داشتن طبیعت حیرت انگیز و سرسبز به داشتن مراکز خرید متنوع نیز شهره است که پای بسیاری را به این شهر مرزی می شکاند. در محدوده شمالی شهر بانه تعداد بسیار زیادی از پاساژها و مراکز خرید متنوع در نزدیکی یکدیگر قرار دارند که اغلب کالاهای خارجی از کشورهای مختلف را به فروش می رسانند. به این محدوده از شهر بانه بازار بانه اطلاق می شود. بییشترین تنوع در بین مراکز خرید این شهر را لوام خانگی و لوازم الکترونیکی به خود اختصاصی می دهند اما در بازار متنوع و شلوغ این شهر هر نوع کالایی با کیفیت های مختلف به راحتی یافت می شود.

مراکز خرید بانه اغلب از ساعت 8 صبح آغاز به کار کرده و تا ساعات اولیه شب به ارائه خدمات مشغولند. تمامی بازارهای بانه در تمامی فصول سال شلوغ و پرهیاهوست اما در ساعات ابتدایی صبح و همچنین درفصول سرد سال همانند پاییز و زمستان از حجم مسافرین وخریداران کاسته می شود. اوج شلوغی های بازار بانه در اواخر اسفند ماه و نزدیک ایام نوروز است. برای خرید کالا از بانه با توجه به گستردگی حجم کالاهای ارائه شده و تعدد مراکز خرید بهتر است ابتدا لیست کالاهای مورد نیاز خود را تهیه کنید و پس از انتخاب کالا آن را در چند پاساژ  و مرکز خرید دیگر پرس و جو کنید تا با کمترین قیمت و بهترین کیفیت کالای خود را خریداری کنید.

در بازار بانه قریب به یکصد پاساژ بزرگ و کوچک با انبوه مغازه ها و بوتیک ها قرار دارند که اغلب نیازهای شما رابر طرف خواهند کرد. برخی از کالاهای فروخته شده در این بازار از گارانتی برخوردار نیستند بنابراین حتما صحت آنچه را که خریداری کرده اید را مورد بررسی قرار دهید. با توجه به مسیر خروجی این شهر و جاده گاها نامناسب آن خریدهای خود را به خوبی بسته بندی کنید تا از گزند حوادث در امان بمانند. در خروجی این شهر ایست بازرسی وجود دارد که کالای خروجی شما را مورد بازرسی قرار می دهد و شما تنها قادر خواهید بود حجم مشخصی از کالا را از این شهر خارج کنید. اگر هم به فکر سرو غذا و محلی برای اسکان در این شهر هستید باید بدانید که در روزهای شلوغ بازار بانه پیدا کردن رستوران و یا مکان اسکان به این راحتی ها میسر نیست.


نویسنده

این جاذبه توسط عینلو ثبت شده است

مشخصات

بازار بانه

مشخصات
پارکینگ
دارد
تاکسی
دارد
کارت خوان
دارد
ATM
دارد
کشیدن سیگار
آزاد
بوفه خوراکی
دارد

امتیاز کاربران به :

بازار بانه

شما هم می‌توانید در مورد این مقاله نظر بدهید.

افزودن نظر جدید
نظرات کاربران (0 نظر)

پرسش و پاسخ :

پرسش خود را مطرح کنید

پرسش ها و پاسخ (پرسش ها 0)