header

بازارچه مرزی شهر سرو ارومیه

توضیحات

بازارچه مرزی سرو از جاهای دیدنی ارومیه در فاصله ۵۵ کیلومتری آن، در شهر سرو است و از چندین مجتمع تجاری و مغازه‌های پراکنده زیادی تشکیل شده است

بازارچه مرزی سرو کجاست؟

سرو یکی از شهرهای مرزی استان آذربایجان غربی است که در همسایگی کشور ترکیه قرار گرفته است. شهر سرو یکی از راه های ارتباطی زمینی بین ایران و کشور ترکیه است. شهر وان ترکیه همسایه زمینی این شهر مرزی است. این شهر مرزی تازه تاسیس که با وسعت 750 هکتاری خود در 55 کیلومتری شهر ارومیه قرار گرفته است بیشتر با بازارچه مرزی اش شناخته می شود که در سال 1370 تاسیس شده است. بازارچه مرزی سرو درست در فاصله یک کیلومتری گمرک این شهر و روبروی پمپ بنزین شهر سرو  قرار گرفته است و از مجتمع های تجاری متعددی تشکیل شده است. همین نزدیکی به گمرک و داشتن مرز مشترک با کشور ترکیه سبب شده تا اغلب اجناس ترک با برندهای مختلف با قیمتی بسیار مناسب تر از سایر شهرها در این بازارچه مرزی به وفور یافت شود.

بازارچه مرزی شهر سرو ارومیه

شهر مرزی سرو

در این شهر مرزی شاهد صادرات انواع و اقسانم محصولات کشاورزی، صنایع دستی و ... از ایران به سمت ترکیه و واردات مواد اولیه صنعتی و قطعات مورد نیاز در خطوط تولید و .. هستیم. در بازارچه مرزی این شهر که از جمله جاهای تفریحی سرو وسعتی برابر با هشت هزار متر مربع دارد انواع پوشاک زنانه، مردانه  بچگانه به همراه کیف و کفش و همچنین لوازم آرایش و بهداشتی با قیمتی به مراتب پایین تر از سایر مراکز خرید سرتاسر ایران  به وفور یافت می شوند. این بازار از دو بخش تشکیل شده است یک طرف به فروش کیف و کفش و سمت دیگر به ارائه انواع پوشاک اختصاص دارد. برندهای ترک با قیمت ها ی مختلف هم در تمام مغازه ها و گالری های این شهر مرزی عرضه می شود.

بازارچه مرزی شهر سرو ارومیه

ساعت کاری و آب و هوای بازارچه مرزی سرو

ساعات کاری مراکز خرید این شهر مرزی از ساعت 10 صبح الی 20 شب است و در تمام روزهای هفته حتی روزهای تعطیل نیز به ارائه محصولات خود می پردازند. این بازارچه مرزی سالانه شاهد حضور هزاران نفر از گردشگران استان آذربایجان غربی است که به قصد خرید خود را به این شهر مرزی و بازارچه پرآوازه اش می رسانند. در نزدیکی این بازارچه مرزی پارکی بزرگ و سرسبز قرار دارد که سیران نامیده می شود. این پارک که دارای آلاچیق هایی برای اقامت گردشگران است مکان مناسبی برای استراحت و رفع خستگی در این شهر مرزی است. این شهر مرزی اغلب در روزهای منتهی به پایان سال شاهد هجم بسیار بیشتری از مسافرین و گردشگران است.

گردشگری ۷۲۴ همراه شماست

با نصب اپلیکیشن گردشگری ۷۲۴ با جاذبه ها و اقامتگاه های کشور آشنا شوید و از سفر خود لذت ببرید

موقعیت نزدیکترین جاذبه های آذربایجان غربی روی نقشه

نظرات

نظر شما در مورد این جاذبه ؟

بازارچه مرزی سرو
کاربر مهمان ۱۳۹۹/۰۸/۱۳
سلام، من از بازارچه مرزی سرو خرید کردم، کالاهاشون بدنیست ،اما از یک مغازه خرید کردم لباس زنانه فروشی که کالاش رو به نام ترک فروخت اما صدردصد ایرانی بود و خیلی گرونتر از تهران بود، ظاهرا همه کالاهاش اینطوری بود اسم فروشگاه mudo city بود ،امیدوارم که کلاه سر شماها که این پست رو میبینید نتونه بزاره