بازارهای مختلفی در قشم وجود دارد. از جمله : بازار ستاره قشم، بازار پردیس قشم، بازار خلیج فارس قشم، بازار قدیم قشم، بازار مرجان قشم و بازار فردوسی قشم. در ادامه توضیح بیشتری در رابطه با هر کدام مطالعه نمایید.

بازار فردوسی قشم یک ساختمان سه طبقه است. طبقه سوم بازار  شامل 180واحد اداری-مسکونی است و دو طبقه دیگر 450 فروشگاه دارد. در بازار فردوسی قشم کالاهای متنوعی هست از جمله پوشاک و کیف و کفش و نوشت افزار. این بازار در بلوار ولیعصر، بین خیابان فلسطین و میدان گلها قرار دارد.

بازار مرجان قشم معروف به لولوسنتر یک مجتمع تجاری – مسکونی است که دو فاز دارد. فاز اول بازار، هایپر مارکت طبقه زیر همکف و 60 عدد فروشگاه و واحدهای اداری در طبقه اول است. همچنین تعدادی واحد مسکونی و آپارتمان در طبقه دوم قرار دارد. فاز دوم بازار پنجاه قروشگاه و چند واحد تجاری و مسکونی  را شامل می شود. انواع کالا و انواع حوله و روتختی های نخی و همچنین اسباب بازی و عروسک می توانید از بازار مرجان قشم خرید کنید آدرس بازار مرجان هم مجاور بازار فردوسی است.

بازار قدیم قشم که بازار اصلی قشم شناخته می شود. این بازار قطب تاثیر گذار در تجارت قشم است. اینجا همه چیز پیدا می شود از پوشاک زنانه و مردانه و کیف و کفش گرفته تا انواع پارچه و لوازم خانه و حتی طلاو جواهرات. آدرس بازار را اگر جویا باشید در خیابان امام خمینی، میدان جهاد،بازار قدیم قشم قرار دارد.

بازار خلیج فارس قشم، مجتمع تجاری 4 طبقه است که دو طبقه آن بخش تجاری است و 80 فروشگاه دارد. طبقه سوم نیز 30 واحد ادای و مسکونی دارد و طبقه چهارم به رستوران اختصاص دارد. بازار خلیج، یک مرکز جمع و جور به شمار می رود و بیشتر لوازم خانگی بخصوص لوازم آشپزخانه و پوشاک ارزان قیمت در این بازار وجود دارد. البته از خوراکی های خوشمزه رستوران بازار خلیج هم نمی شود گذشت. این بازار هم در بلوار ولیعصر، بین خیابان فلسطین و میدان گلها قرار دارد.

بازار پردیس قشم، مرکز خرید مدرنی است که در آن لباس های مجلسی زنانه شهرت زیادی دارد. بازار پردیس هم 4 طبقه دارد. انواع لباس شب را می توانید در اینجا بیابید. البته این مجتمع محدود به لباس مجلسی نیست کالاهای دیگری هم در اینجا پیدا می شود. اگر خریدتان طول کشید و احساس گرسنگی کردید، می توانید به طبقه سوم و یا کافه طبقه اول بازار پردیس سری بزنید. در بازار پردیس هم خرده فروش ها فعالیت دارند و هم عمده فروش ها  کالاهای خود را برای فروش گذاشته اند.

و در آخر بازار ستاره قشم، اگر به دنبال جایی هستید که  همه نوع کالایی را با قیمت مناسب در آن بیابید به بازار ستاره قشم بروید. بازار بزرگ بین المللی ستاره قشم بر سر درش نقش بسته است. پوشاک، کیف و کفش، کالاهای آرایشی و بهداشتی، بدلیجات، عینک، اودکلن و ... همه اینها در بازار پیدا می شود. این مرکز در 3 طبقه و بیش از 400 واحد تجاری را شامل می شود. قیمت مناسب و کیفیت خوب کالا از موارد مشهور این بازار در بین مردم است. این بازار در بلوار قشم، بالاتر از میدان گلها قرار دارد.