header

آتشکده آدریان

توضیحات

یکی از بناهای با قدمت و تاریخی شهر تهران آتشکده آدریان است. در گذشته علاوه بر دین اسلام پیروان ادیان مختلف دیگری در ایران زندگی می کردند که تعداد قابل توجهی را پوشش می داده اند. از جمله این ادیان، دین زرتشت بوده است که دارای پیروان متعدد در سراسر ایران است. این آتشکده زیبا در خیابان سی تیر شهر تهران قرار گرفته است. قدمت ساخت این آتشکده زیبا به اواخر دوران قاجار بر می گردد. این نیایشگاه زیبای زرتشتیان دارای معماری و ساختاری بسیار متفاوت و جذاب می باشد.

"این جاذبه ی نزدیک را از دست ندهید:  موزه ایران باستان"

در همان ابتدای کار شما با دری زیبا و پر از نقش و نگار روبه رو می شوید. پس از آن وارد حیاطی می شوید که در آن حوضی بزرگ با یک سازه ای با شکوه مشاهده می کنید. درختان کاج در اطراف این حیاط کاشته شده اند و جلوه دلنشین به حیاط آتشکده داده است. ستون های سازه آتشکده شکوه و عظمت این بنای زیبا را دو چندان کرده است. هنگامی که شما وارد بنای اصلی آتشکده شوید، آتشی فروزان را می بینید که از سال 1296 هجری شمسی در این مکان قرار دارد.

آتشکده آدریان تاریخچه

امروزه این آتشکده دارای کاربری می باشد و مدیریت آن بر عهده انجمن موبدان تهران می باشد. این مجموعه امروزه در تهران محل برگزاری بسیاری از آیین های دین زرتشت است و محل برگزاری بسیاری از انجمن های دین زرتشت نیز این آتشکده است. مراسم های عروسی مطابق با قوانین دین زرتشت در این محل برگزار شده و عروس داماد ها مراسم شروع زندگی خود را در این محل جشن می گیرند. این سازه زیبا علاوه بر ارزش فرهنگی دارای ارزش تاریخی بسیار زیادی می باشد.

گردشگری ۷۲۴ همراه شماست

با نصب اپلیکیشن گردشگری ۷۲۴ با جاذبه ها و اقامتگاه های کشور آشنا شوید و از سفر خود لذت ببرید

موقعیت نزدیکترین جاذبه های تهران روی نقشه

نظرات

نظر شما در مورد این جاذبه ؟