استان گلستان همراه با جنگل های دیدنی خود و آبشارهای کوچک و بزرگ و چشمه سارهای فراوان طبیعت زیبا و مسحورکننده‌ای را خود جای داده است. گلستان با دارا بودن این همه جاذبه‌های طبیعی و تفریحی مانند آبشارها، تالاب‌ها و گل فشان‌ها به عنوان نگین گردشگری منطقه، مقصد مناسبی برای گردشگران ایرانی و خارجی است.

تاریخچه آبشار کبودوال

آبشار کبودوال یکی از آبشار های تمام خزه ای دنیا است که در استان گلستان واقع شده است. این آبشار یکی از جاهای دیدنی علی آباد است که در اطراف دره ها و جنگل های زیبا قرار گرفته که می تواند تصویر خاصی از طبیعت برای تان ایجاد کند. آبشار کبودوال در ۴ کیلومتری جنوب شهر علی آباد کتول قرار گرفته است با اندکی فاصله گرفتن از شهر علی آباد کتول چشم های ما به یک سد پر آب می افتد و با فاصله گرفتن از سد وارد جنگل های پر درخت وارد می شویم .

این جاذبه نزدیک را از دست ندهید : آبشار شیرآباد

 

آبشار،آبشار کبودوال،آبشار کبودوال گلستان،آبشار کبودوال علی آباد،آبشار کبودوال علی اباد،آبشار کبودوال در گلستان،آبشار کبودوال در علی آباد،آبشار کبودوال در علی اباد،گلستان،علی آباد،علی اباد

ویژگی‌های آبشار کبودوال

آب زلال و شفاف این آبشار با عبور از جنگل‌های کبودوال، چشم‌انداز وصف ناپذیری را به وجود آورده است.آبشار کبودوال با توجه به ویژگی های خاص خود مانند خزه ای بودن، کیفیت آب، غنای ویژه گیاهان بومی و جانوری در سال 1394 به عنوان میراث طبیعی در فهرست آثار ملی به ثبت رسیده است و از جمله دیدنی ترین و زیباترین جاذبه های طبیعی علی آباد است.

دسترسی به آبشار کبودوال

باید وسیله نقلیه خود را پارک کنید و بقیه راه باید پیاده طی کنید مسیر راه آبشار به صورت سنگ فرش است و ما باید به سمت بالا جنگل حرکت کنیم که برای رسیدن به آبشار حداقل ۲۰ دقیقه‌ راه است و در طول راه درخت های جنگلی و رودخانه ها و گل ها قابل مشاهده هستند که می تواند برای شما با شکوه باشد. بعد از رسیدن به انتهای سنگ فرش ها می توان آبشار زیبای کبودوال را مشاهده نموده و با ادامه دادان راه به سمت بالای جنگل می توانیم آبشار های کوچک دیگری هم مشاهد کرد . آب این آبشار از کوه های هارون تامین می شود. ارتفاع این آبشار تمام خزه ای ۷ متر می باشد.

آبشار کبودوال، بزرگترین آبشار خزه ای جهان

امکانات رفاهی آبشار کبودوال

از جمله امکانات رفاهی، احداث 6 چشمه سرویس بهداشتی، پل سنگی، نرده‌های بتونی و دیواره سنگی جهت بهبود دسترسی به آبشار است. امکانات رفاهی در این مکان مانند: پارکینگ، بوفه مواد غذایی، سرویس بهداشتی و .... موجود است.برای استراحت و رفع خستگی در نزدیکی آبشار هتل است. بهترین فصل برای بازدید از آبشار کبودوال بهار و تابستان است.

سفر خوبی را برای شما آرزومندیم