header

آبشار فدامی

توضیحات

آبشار فدامی در استان فارس، شهرستان داراب و شهر فدامی قرار گرفته است. فاصله این آبشار از شهر فدامی هشت کیلومتر و از شیراز 380 کیلومتر است. در مسیر رسیدن به آبشار نخل های بلندی به چشم می خورد که چشم هر بیننده ای را می نوازد. آبشار فدمی از بخش های مختلفی تشکیل شده است. بخش شیرین آبشار در روطگاران قدیم چیزی در حدود 800 متر عرض داشته است اما هم اکنون در حدود 200 متر از آن باقی مانده است و هنوز هم عریض ترین آبشار طبیعی در سرتاسر ایران عزیز است. سرچشمه این آبشار شیرین چشمه ای است که از دل کوه های مجاور می جوشد و در یک کیلومتری آبشار قرار دارد. آبشار آب شیرین در نقاط مختلف دارای ارتفاعات گوناگونی است و ارتفاع آن بین 12 تا 20 متر متغیر است.

این جاذبه نزدیک را از دست ندهید: تنگه رغز

آبشار آب شور نیز دارای ارتفاعی بین 10 تا 15 متر در نقاط مختلف است و سرچشمه آن چشمه ای با آب شور در فاصله نیم کیلومتری آبشار است. این دو چشمه با نام های بستان و مرزکوه رستاق شماخته می شوند و در تمام فصول سال جاری اند. ویژگی خاص این آبشار در سرد و گرم بودن آب های شور و شیرین آن است. آب شیرین در فصول گرم سال خنک و در فصول سرد سال گرم است. آب شور نیز در فصول گرم سال گرم و در فصول سرد سال خنک است. این آب ها با یکدیگر ترکیب شده و رودخانه ای را ایجاد میکنندکه منبع اصلی آبیاری نخلستان های وسیع فدامی است. این رودخانه در مسیر حرکت خود استخری وسیع را ایجاد می کند که در تابستان خنک دارای آبی خنک و در زمستان دارای آبی نسبتا گرم است.

آبشار فدامی در فصل بهار و تابستان یکی از تفرجگاه های اصلی فدامی است که افراد بسیاری را به سمت و سوی خود جذب می کند. این آبشار مکان مناسبی برای شنا و آب تنی در فصول گرم سال است و طبیعت چشم نواز و نخلستان های وسیع اطراف آن مکانی مناسب برای طبیعت گردی است. برای رسیدن به آبشار فدامی که در انتهای جنوب شرقی استان فارس و در مجارت بندرعباس گرفته است باید از شهر داراب مسیر جاده بندر عباس را پیش رو بگیرید. فدامی در 130 کیلومتری شهر داراب قرار گرفته است. پس از رسیدن به فدامی، هشت کیلومتر پس از فدامی به آبشار زیبای فدامی خواهید رسید. آبشار فدامی فاقد هر گونه امکانات رفاهی و اقامتی است بنابراین بهتر است با امکانات کافی خودتان را به این آبشار زیبا برسانید.

گردشگری ۷۲۴ همراه شماست

با نصب اپلیکیشن گردشگری ۷۲۴ با جاذبه ها و اقامتگاه های کشور آشنا شوید و از سفر خود لذت ببرید

موقعیت نزدیکترین جاذبه های فارس روی نقشه

نظرات

نظر شما در مورد این جاذبه ؟