header

آبشار سرکند دیزج شبستر

توضیحات

آبشار سرکند دیزج کجاست

آبشار سرکند دیزج  که به آبشار شبستر نیز معروف است، یکی از آبشار‌های زیبای آذربایجان است. مناظر اطراف آن، با چشم اندازهای زیبا و بی نظیر، از جاذبه های طبیعی شبستر است. آبشار سرکند دیزج در استان آذربایجان شرقی، شهرستان شبستر و شهر صوفیان قرار دارد. این آبشار در نزدیکی روستای مهتراحمد از توابع دهستان میشو قرار گرفته است. برای رسیدن به روستا جاده تبریز- صوفیان را پیش رو گرفته و با گذر از صوفیان قبل از رسیدن به شبستان تابلوی روستای مهتر احمد را خواهید دید. جاده فرعی روستا بسیار کوتاه است و بلافاصله شما را به روستا می رساند. روستا در دامنه های میشاب قرار گرفته و چشم اندازی کوهستانی داشته و آب و هوای آن نیز بسیار مطبوع است. این روستا مملو از باغات گردو، بادام و درختان سیب با چشم اندازی زیبا است. این روستا جزو محبوب ترین تفریحگاه های منطقه است که طرفداران بسیاری دارد.

این جاذبه نزدیک را ازدست ندهید: کویر قوم تپه تبریز

 

آبشار سرکند دیزج شبستر

راه دسترسی به آبشار شبستر

با رسیدن به روستا باید ماشین ها را رها کرده و از کناره مسجد روستا راهی آبشار شوید. بعد از ساعتی پیاده روی در میان شکاف بین کوه­ ها در میانه یک دره، اولین آبشار روستا قرار دارد. آبشاری کوچک در اواسط فصل بهار بسیار پرآب تر و زیباتر است. این آبشار که در مسیر حرکت رودخانه ایجاد شده است در ادامه باز هم به رودخانه ای تبدیل می شود که از نزدیکی روستای مهتراحمد عبور می کند. مناظر اطراف این آبشار نیز بسیار چشم نواز است. اما با بالا رفتن از صخره ها و دور زدن آبشار اول مسیر دوم را ادامه می دهیم. برای پیدا کردن آبشار در خلاف جهت رودخانه شروع به حرکت می کنیم. با پیاده روی یک ساعته به آبشار بلندتر با ارتفاعی 15 متری می رسیم که چشم انداز بسیار زیبایی دارد.

این جاذبه نزدیک را از دست ندهید : روستای شانجان شبستر

جاذبه های آبشار سرکند دیزج

این آبشار که از جمله جاهای دیدنی شبستر به حساب می آید، از بلندای صخره پایین آمده و در پایین دست آن آبگیری شکل می گیرد و در نهایت به شکل رودخانه به مسیر خود ادامه می دهد. اطراف آبشار نیز با گل های وحشی و درختان و درختچه­ها به شکل زیبایی آراسته شده که بسیار چشم نواز است. اگر مسیر رودخانه را ادامه بدهید بازهم آبشار دیگری را ملاقات خواهید کرد که البته مسیر دسترسی به آن از میان دره های بسیار زیبا و و صخره های بسیار چشم نواز عبور می کند. آب جاری در میان این دره ها و صخره ها از چشمه های متعدد ارتفاعات میشو سرچشمه می گیرد و در قالب رودخانه بر دامنه های میشو جریان می یابد. این آبشارها با آغاز بارش های بهاری و همچنین آب شدن برفهای ارتفاعات بسیار پرآب تر و چشم نوازتر است. در اطراف این آبشارها هیچ امکانات رفاهی تعبیه نشده است و اگر قصد خرید و یا استفاده از سرویس بهداشتی را داشته باشید باید به روستای مهتر احمد مراجعه کنید.

عکس آبشار سرکند دیزج  شبستر

سفر خوبی را برای شما آرزومندیم

گردشگری ۷۲۴ همراه شماست

با نصب اپلیکیشن گردشگری ۷۲۴ با جاذبه ها و اقامتگاه های کشور آشنا شوید و از سفر خود لذت ببرید

موقعیت نزدیکترین جاذبه های آذربایجان شرقی روی نقشه

نظرات

نظر شما در مورد این جاذبه ؟