وجود آبشار15 متری در یکی از روستای زیبای لرستان که کاملا اتفاقی و به صورت طبیعی به وجود آمده است از زیبایی و جلوه ویژه ای برخوردار است. در استان لرستان درشمال شرقی شهرستان خرم آباد در بخش پاپی در 30 کیلومتری راه آهن سپید دشت در روستایی به نام گریت که نام های دیگری مانند (ترس،سرکانه عباس آباد) دارد آبشاری واقع شده است که در سال 1388توسط سازمان میراث فرهنگی به عنوان 75 امین اثر طبیعی ملی در فهرست میراث طبیعی ایران به ثبت رسیده است. آبشار گریت که به آبشار سرکانه شهره است در زبان محلی لری به آن (تاف هفت چشمه)آبشار هفت چشمه می گویند.این آبشار در منطقه ی کوهستانی قرار دارد که به سبب آن محیط اطراف سرسبز شده است و در طول مسیر گیاهان بسیاری را آبیاری می کند

از این جاذبه نزدیک هم دیدن کنید : آبشار بیشه

 

آبشار سرکانه

آبشار گریت در مسیر رودخانه سزار است و در راستای حرکت رودخانه گریت و هنگام عبور از ناهمواری های مسیر واقع شده است ارتفاع آن به 15 متر و عرض تاج آن 17 متر است و از نوع آبشار پلکانی است.این آبشار از ویژگی های منحصر به فردی برخوردار است طبیعت خاص، محیط جنگلی آب و هوای سرد و کوهستانی به ارزش این جاذبه افزوده است.

سراسر این منطقه از پوشش گیاهی بلوط ،زالزالک و مو ودرختان انبوه دیگری پوشیده شده است این درختان چند صد ساله نمایانگر قدمت این منطقه هستند محیط بکر و زیبا زیستگاه گونه ای از حیوانات و پرندگان شده است اگرچه در ظاهر مانند جنگل است ولی از محیط آرام و دلنشین برخوردار است.


آبشار سرکانه خرم آباد

آبشار که در 50کیلومتری شهرستان خرم آباد قرار دارد. از مسیر دسترسی آسانی برخوردار است برای رفتن به این اثر بی همتا باید به روستای گریت رفت این مسیر کاملا ماشین رو است. ولی بعد از رسیدن به روستا نیاز به یک ساعت پیاده روی تمام عیار هست. یکی دیگر از مسیر های دسترسی جاده سپید دشت به خرم آباد و دیگری از طریق محور خرم آباد به بروجرد است. این مسیرها آسفالت است و مستقیم به آبشار می رسد. بهترین زمان سفر در فصل تابستان است در این فصل هوای اطراف آبشار مطلوب است و می توان از آبتنی کردن در آن لذت برد و لحظات خوشی را در کنار خانواده رقم زد اگر قصد ماندن در این مکان را دارید باید وسایل و امکانات کافی اعم از بنزین، چادر مسافرتی،غذا و لباس مناسب به همراه داشته باشید.