header

آبشار بیشه خرم آباد

توضیحات

آبشار بیشه کجاست؟

آبشار بیشه یکی از آبشارهای زیبای استان لرستان است و از  جمله جاهای دیدنی خرم آباد است که در دامنه رشته کوه های زاگرس جای گرفته است. 

کوه های زاگرس که به آلپ ایران شهره اند تعدادی از جاذبه های طبیعی را در خود جای داده است یکی دیگر از این جاذبه ها آبشار بیشه است که در سال 1387توسط سازمان میراث فرهنگی در لیست میراث طبیعی ایران قرار گرفت و رتبه ی چهل و هشتمین اثر ملی را به خود اختصاص داد. این آبشاردر استان لرستان در 65کیلومتری خرم آباد در 30کیلومتری جنوب شرقی شهرستان دورود در بخش پاپی در شهر سپید دشت در روستای بیشه واقع شده است. روستای بیشه از دیگر زیبایی های این منطقه به شمار می رود مردم آن به زبان لری بختیاری و لری مینجایی سخن می گویند و اکثر آنها از طایفه های سالاروند و گراوند هستند. امرار معاش آنها از طریق پرورش ماهی قزا آلا و فروش صنایع دستی،لبنیات محلی و محصولات باغی در بازارچه ی  محلی است.

آبشار،آبشار بیشه،لرستان،خرم آباد،آبشار بیشه در لرستان،آبشار بیشه در خرم آباد،آبشار بیشه لرستان،آبشار بیشه خرم آباد،بیشه،عکس از آبشار بیشه،عکس آبشار بیشه،تصاویر آبشار بیشه،انشا در مورد آّبشار بیشه،

وضعیت آبشار بیشه

آبشار بیشه یکی از قطب های مهم توریستی و از زیباترین جاذبه های طبیعی خرم آباد به شمار می رود که همه ساله گردشگران بسیاری را از داخل و خارج به خود جذب می کند.اوج زیبایی این مکان در فصل بهار و تابستان است که بهترین زمان برای گذراندن اوقات و فراغت  و رقم زدن لحظات خوش در کنار خانواده است.این طبیعت بکر و منحصر به فرد به دلیل درختان فراوان و چشمه ی آب دائمی  زیستگاه گونه ای از حیوانات و پرندگان شده است اگرچه در ظاهر به شکل یک جنگل است اما از محیطی آرام و دلنشین برخوردار است. منبع تامین آب  این آبشار زیبا چشمه های متععد اطراف آن است.آبشار بیشه 48 متر ارتفاع دارد و عرض تاج آن 20 مترهست و پس از طی 10 متر به رودخانه سزار می رسد.این آبشار یکی از شعبه های تامین رودخانه سزار که به آب دز ملقب است می باشد رودخانه سزار به دلیل پرآب بودن در تمام فصول محل زندگی آبزیانی شده است که از نظر اکولوژیک از اهمیت ویژه ای برخوردار است.

آبشار،آبشار بیشه،آبشار بیشه در لرستان،آبشار بیشه در خرم آباد،آبشار بیشه لرستان،آبشار بیشه خرم آباد،لرستان،خرم آباد،عکس از آبشار بیشه،تصاویر آبشار بیشه

راه دسترسی به آبشار بیشه

راه دسترسی به آبشار بیشه آسان است جهت رفاه حال بازدیدکنندگان خط ریلی در شهرستان دورود تعبیه شده است که از میان ارتفاعات زاگرس می گذرد و به محل مورد نظر می رسد از این پس با کمی پیاده روی و خواندن تابلوهایی که در مسیر قرار دارد به این جاذبه ی زیبا می رسیم از ویژگی های این مسیر می توان به چشم اندازه فوق العاده خاص در طول این مسیربا قطار اشاره کرد که علاوه بر این از راحتی و امنیت بیشتری برخورداراست.
همچنین برای رفتن به این طبیعت جذاب می توان از ماشین شخصی خودتان استفاده کنید در این صورت می توانید از شهر خرم آباد و یا شهر دورود به آبشار بیشه بروید آنچه حائز اهمیت است مسیرسخت و طولانی این راه است.

اگرقصد ماندن در آبشار بیشه را دارید حتما باید وسایل و امکانات کافی به همراه داشته باشید این تجهیزات شامل چادر مسافرتی، لباس گرم، مواد غذایی، بنزین،دارو و جعبه کمک های اولیه و کلاه آفتابی است. همچنین می توانید از هتل های خرم آباد که با آبشار بیشه یک ساعتی فاصله دارد را برای اقامت انتخاب کنید. لازم به ذکر است که برای حفظ محیط زیست از آتش روشن کردن ، شکستن شاخه ها، زباله ریختن و حتی برای جلوگیری از غرق شدن از آب تنی کردن در آب پرهیز کنید.

                     

 سفر خوبی را برای شما آرزومندیم
 

گردشگری ۷۲۴ همراه شماست

با نصب اپلیکیشن گردشگری ۷۲۴ با جاذبه ها و اقامتگاه های کشور آشنا شوید و از سفر خود لذت ببرید

موقعیت نزدیکترین جاذبه های لرستان روی نقشه
نظرات

نظر شما در مورد این جاذبه ؟