header

آبشار زیرراه

فاصله از مرکز استان 81.4 ک.م فاصله از شهرستان دشتستان 23.4 ک.م فاصله از شهر سعدآباد 5.3 ک.م

آدرس

(بوشهر - دشتستان - سعدآباد)


استان بوشهر، شهرستان دشتستان، شهر سعدآباد، روستای زیرراه، آبشار زیرراه

از دیگر جاذبه های طبیعی استان بوشهر می توان به آبشار زیرراه اشاره کرد. در یک روز تعطیل با سفر به روستای زیرراه از توابع بخش سعدآباد در 3 کیلومتری شهرستان دشتستان، به این مکان دنج دسترسی پیدا خواهید کرد. آبشار زیرراه از به هم پیوستن چندین قنات این منطقه، تشکیل می شود.

به دلیل فرسایش زمین در هنگام خروج آب از بستر قنات، غاری زیبا به وجود آمده است. در گذشته از این غار استفاده بهینه میشد در واقع به دلیل پوشش مناسب در برابر دید، کاربرد حمام عمومی برای مردم روستای زیراه و حتی روستاهای اطراف را داشت. ریزش و روان شدن آب از آبشار باعث تشکیل دره و دشت با زیبایی شگفت انگیزی شده بطوری که سرسبزی این مکان در کنار نخلستان های منطقه تعجب برانگیز است.

ارتفاع روستای زیرراه از سطح دریا 65 متر است. آب آبشار از 1 ریزشگاه با ارتفاع 2 متر به زمین می ریزد. علت نام گذاری این آبشار از نامش پیداست؛ با ورود به روستای زیرراه اثری از آبشار نیست و پیدا کردن آن برای اولین بار کار آسانی نیست. درواقع آبشار در زیرراه (در زیر جاده یا مسیری که به روستا می رسید) قرار دارد.

اگر به این روستا سفر  کنید در واقع با یک تیر چند نشان زدید؛ هم آبشار، چشمه، دشت، دره را می بینید هم از نخلستان ها و طبیعت بکر و آب و های خوب آن استفاده می کنید.


نویسنده

این جاذبه توسط Tofighpour ثبت شده است

مشخصات

آبشار زیرراه

امتیاز کاربران به :

آبشار زیرراه

شما هم می‌توانید در مورد این مقاله نظر بدهید.

افزودن نظر جدید
نظرات کاربران (0 نظر)

پرسش و پاسخ :

پرسش خود را مطرح کنید

پرسش ها و پاسخ (پرسش ها 0)