header

آبشار دگاهی، آبشاری در دل کوهستان

فاصله از مرکز استان 41.7 ک.م فاصله از شهرستان زنجان 42.7 ک.م فاصله از شهر زنجان 42.7 ک.م

آدرس

(زنجان - زنجان - زنجان)


زنجان، چهارکیلومتری روستای دگاهی

استان زنجان دارای طبیعتی کوهستانی و زیبا است. یکی از زیبایی های طبیعت استان زنجان وجود آبشارهای متعدد بزرگ و کوچک است که در قلب طبیعت کوهستانی و گاها سرسبز این استان نمای بسیار زیبایی دارند. آبشار دگاهی یکی دیگر از آبشارهای استان زنجان است که در نزدیکی روستای دگاهی در اعماق یک دره زیبا واقع شده است. روستای دگاهی روستای نسبتا کوچکی است که اغلب اهالی آن به شهرنشینی روی آورده اند و تعداد اندک باقیمانده نیز اغلب به کشاورزی و دامداری مشغولند. در نیمه نخست سال تعداد ساکنین روستا افزایش می یابد اما در زمستان با مهاجرت ساکنین روستا به مراتب خلوت تر است.

روستای دگاهی با وجود داشتن منظر بی بدیل و طبیعتی بکر از امکانات چندان مناسبی برخوردار نیست و راه دسترسی به روستا نیز خاکی و ناهموار است. این روستا در 12 کیلومتری روستای سهرین قرار گرفته است که روستایی به مراتب بزرگتر و آبادتر است. آبشار دگاهی در فاصله چهار کیلومتری روستای دگاهی قرار گرفته است و راه دسترسی به آن مال­رو است. اگر مسیر حرکت رودخانه سهرین رود را در پیش گرفته و از میان دشت های وسیع و سرسبز، آراسته با گل های وحشی و درختان و باغات دگاهی بگذرید در در های که قبل از روستای دگاهی و در سمت چپتان واقع شده است آبشار دگاهی را خواهید دید.

آبشاری زیبا که از بلندای صخره فرود آمده و در دره ای سرسبز به رودخانه ای آرام و زیبا منتهی می شود. تماشای این آبشار در کنار طبیعت سرسبز و کوهستانی و آب و هوای مطبوع این منطقه بسیار لذت بخش است. اگر قصد بازدید از این آبشار زیبا را داشتید باید از زنجان به سمت روستای سهرین حرکت کنید. بعد از روستای سهرین مسیر خاکی شما را به روستای دگاهی می رساند. قبل از رسیدن به روستا دره دست چپ را پیش رو بگیرید تا به آبشار برسید.


نویسنده

این جاذبه توسط عینلو ثبت شده است

مشخصات

آبشار دگاهی، آبشاری در دل کوهستان

امتیاز کاربران به :

آبشار دگاهی، آبشاری در دل کوهستان

شما هم می‌توانید در مورد این مقاله نظر بدهید.

افزودن نظر جدید
نظرات کاربران (0 نظر)

پرسش و پاسخ :

پرسش خود را مطرح کنید

پرسش ها و پاسخ (پرسش ها 0)