header

آبشار دگاهی، آبشاری در دل کوهستان

توضیحات

استان زنجان دارای طبیعتی کوهستانی و زیبا است. یکی از زیبایی های طبیعت استان زنجان وجود آبشارهای متعدد بزرگ و کوچک است که در قلب طبیعت کوهستانی و گاها سرسبز این استان نمای بسیار زیبایی دارند. آبشار دگاهی یکی دیگر از آبشارهای استان زنجان است که در نزدیکی روستای دگاهی در اعماق یک دره زیبا واقع شده است. روستای دگاهی روستای نسبتا کوچکی است که اغلب اهالی آن به شهرنشینی روی آورده اند و تعداد اندک باقیمانده نیز اغلب به کشاورزی و دامداری مشغولند. در نیمه نخست سال تعداد ساکنین روستا افزایش می یابد اما در زمستان با مهاجرت ساکنین روستا به مراتب خلوت تر است.

پیشنهاد مطالعه:مقاله مربوط به سوغات زنجان را مطالعه نمایید!

روستای دگاهی با وجود داشتن منظر بی بدیل و طبیعتی بکر از امکانات چندان مناسبی برخوردار نیست و راه دسترسی به روستا نیز خاکی و ناهموار است. این روستا در 12 کیلومتری روستای سهرین قرار گرفته است که روستایی به مراتب بزرگتر و آبادتر است. آبشار دگاهی در فاصله چهار کیلومتری روستای دگاهی قرار گرفته است و راه دسترسی به آن مال­رو است. اگر مسیر حرکت رودخانه سهرین رود را در پیش گرفته و از میان دشت های وسیع و سرسبز، آراسته با گل های وحشی و درختان و باغات دگاهی بگذرید در در های که قبل از روستای دگاهی و در سمت چپتان واقع شده است آبشار دگاهی را خواهید دید.

این جاذبه نزدیک را از دست ندهید : دریاچه سد تهم نگین آبی شهر زنجان

آبشاری زیبا که از بلندای صخره فرود آمده و در دره ای سرسبز به رودخانه ای آرام و زیبا منتهی می شود. تماشای این آبشار در کنار طبیعت سرسبز و کوهستانی و آب و هوای مطبوع این منطقه بسیار لذت بخش است. اگر قصد بازدید از این آبشار زیبا را داشتید باید از زنجان به سمت روستای سهرین حرکت کنید. بعد از روستای سهرین مسیر خاکی شما را به روستای دگاهی می رساند. قبل از رسیدن به روستا دره دست چپ را پیش رو بگیرید تا به آبشار برسید.

گردشگری ۷۲۴ همراه شماست

با نصب اپلیکیشن گردشگری ۷۲۴ با جاذبه ها و اقامتگاه های کشور آشنا شوید و از سفر خود لذت ببرید

موقعیت نزدیکترین جاذبه های زنجان روی نقشه

نظرات

نظر شما در مورد این جاذبه ؟